ישראל במלחמהישראל במלחמה
"רוצה להיות ח"כית"

מדוע כרע הנשיא ביידן ברך לפני רבקה רביץ

נשיא המדינה היוצא רובי ריבלין, טס השבוע לפגישת עבודה אחרונה עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן יחד עם ראש הסגל שלו רבקה רביץ שקיבלה מחווה בלתי צפויה מהנשיא (אנשים)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
(צילום: חיים צח, לע"מ)

רגע לפני שהוא עוזב את משכן הנשיאות - נשיא המדינה היוצא רובי ריבלין, טס השבוע לפגישת עבודה אחרונה עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. הבוקר (שישי) מתפרסם פרט מעניין מהפגישה בין שני הנשיאים - הנשיא ביידן כרע ברך כאות כבוד בפני הגברת החרדית רבקה רביץ המשמשת כראש הסגל של הנשיא ריבלין - לאחר ששמע שהיא אמא ל-12 ילדים.

"הייתי רוצה להיות חברת הכנסת החרדית הראשונה במפלגת יהדות התורה", סיפרה רבקה רביץ על שאיפותיה ביום שאחרי בראיון לחן ארצי סרור בעיתון 'ידיעות אחרונות', "אני יודעת שבסוף זה יקרה. אני מאמינה שהשינוי יהיה תהליכי, זה מאוד קשה לאדם החרדי לשנות את מוסכמות החשיבה. אגב, בכל מפלגה, גם ביש עתיד הליברלית לצורך העניין, אף פוליטיקאי לא יפנה את מקומו מרצון. אם לא היה לחץ חברתי לשבץ נשים באופן שוויוני במפלגות החילוניות, הן לא היו עושות את זה. הלחץ הציבורי הוא זה שיעזור, וגם פה יידרש תהליך חיצוני יחד עם הכשרת הלבבות. אולי חוק שיחייב שילוב אחוז מסוים של נשים בכל מפלגה".

(חיים צח, לע"מ)

בהמשך דבריה התייחסה רביץ למאבק של תנועת 'נבחרות' שהוקמה ע"י נשים חרדיות המבקשות לשלב נשים ברשימת 'ש"ס' וב'יהדות התורה': "אני מבינה את הנשים החרדיות שנאבקות על זה בפומבי, אבל אני לא אוהבת את ההתרסה. בהרבה מובנים הן עושות את זה גם בשבילי ובשביל אחרות, אבל אני בנקודה פריווילגית, אולי אפילו מפונקת, שיכולה להגיד שאני לא אוהבת את זה כי זה נגד הממסד. אני חרדית גאה ומיינסטרימית ומוכנה לשלם את המחיר עבור זה. למשל, הייתי רוצה שהילד שלי ילמד מתמטיקה ואנגלית ברמה יותר גבוהה, אבל בגלל שאני חרדית מיינסטרימית אני שולחת אותו לחיידר הרגיל".

"אני לא אצא נגד הרבנים, אבל כשהקרקע תוכשר למהלך הזה, אני יודעת שיבואו לבקש ממני לשאת בתפקיד", הבהירה רביץ, "בעיניי זה חייב להיות בדרך המלך. בשביל לייצג קהילה צריך להיות חלק ממנה. אם מתריסים מול הרבנים אז זה כבר לא מייצג את הקהילה אלא את הכבוד המדומה. אני מודה שכרגע אנחנו, הנשים, במלכוד מובנה. אבל אני גם מזכירה לעצמי שתהליכים קורים. בעבר נשים חרדיות לא נהגו ולא עבדו ולא הצביעו, והעולם השתנה. ואני בטוחה שגם הדבר הזה ישתנה, ואז אני אהיה שם. אני יודעת שיש לי את הכישורים ואת הניסיון. אני אישה מאמינה".

רביץ נשאלה מה תעשה כשתיכנס לכנסת: "המון. קודם כל אני אשנה את שעות הפעילות בכנסת. המליאה מתחילה בארבע אחר הצהריים עד אמצע הלילה כי בעבר הח"כים עבדו בעבודה נוספת, לרוב כרואי חשבון ועורכי דין, וכל המנגנון הותאם עבורם. היום חברי כנסת הם רק חברי כנסת, אבל דורשים מהם לעבוד בערב ובלילה במקום להתחיל דיונים ב-11 בבוקר ולהגיע בשעה הגיונית".

לדבריה: "מהלך כזה גם היה מגביר את השוויון. גם לגברים מגיע לראות את המשפחה שלהם ולא לפגוש את הילדים רק בשבת. למה זה לא שונה עד היום? כי אין מספיק נשים אז נקודת המבט הזאת לא קיימת. חוץ מזה, אם אישה תעלה הצעה כזו, יחשבו שהיא מחפשת הקלות, לא יבינו שהיא מייצרת מנגנון שמיטיב עם כולם".

רבקה רביץ היא ראש הסגל של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, עמו היא עובדת משנת 1999. זכתה לתהודה תקשורתית בהיותה אשה חרדית ואם למשפחה מרובת ילדים בעמדה ציבורית בכירה. בעלה הוא יצחק רביץ, ראש המועצה המקומית קריית יערים-טלז סטון, ומבכירי 'דגל התורה'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר