כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הפרטים נחשפים

אהוד אולמרט עבד עבור חברה שנכנסה ל"רשימה השחורה"

ראש הממשלה לשעבר היה אמור לייצג את חברת הריגול, שנכנסה לאחרונה לרשימה השחורה בארצות הברית בעקבות שימוש בה נגד פעילי זכויות אדם, עיתונאים ופוליטיקאים (אנשים)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
אולמרט (צילום: Moshe Shai/FLASH90)

אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר, עבד עבור חברת אינטלקסה, חברת סייבר התקפי שנכנסה לא מכבר לרשימה השחורה של הממשל בארצות הברית.

ממסמכים שפורסמו היום (חמישי), במסגרת תחקיר בין לאומי "תיקי פרדטור", עולה כי אולמרט היה אמור לייצג את החברה בפגישה עם ראש סוכנות ביון גרמנית.

מדובר בחברה שנוסדה בידי שני קצינים בכירים לשעבר בחיל האוויר הישרלאי ומבצעת שימוש ברוגלות גם עבור משטרים דכאניים ונגד זכויות אדם.

ב-N12 הוסבר שהחברה רשומה בחו"ל, במדינות שונות ובהן קפריסין, אירלנד, מקדוניה ועוד, ולכן אינה מבקשת אישורים ממשרד הביטחון לעסקותיה. לאחרונה כאמור נכנסה החברה לרשימה השחורה של ארצות הברית בעקבות כך.

כאמור, בתחקיר "תיקי פרדטור" עלה כי אולמרט גויס לעבוד עבור החברה ולייצג אותה בפגישה עם בכירים בגרמניה על מנת לבחון אפשרות רכישה של שירותי החברה.

יצויין כי הפגישה בסופו של דבר לא יצאה אל הפועל. אולמרט עצמו אישר כי עבד בעבר עבור החברה וכשנשאל על כרמניה הרחיב בקצרה כי לא היה שם.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר