סגולת העראק, התפילות והחגיגה

סיקור מיוחד: הילולת רבי יצחק אבוחצירא זיע"א בטולאל שבמרוקו • צפו

תיעוד מיוחד ב'כיכר השבת': כוכב הרשת שוקי סלומון ואיש התקשורת איציק אוחנה מ'כיכר השבת', בסיקור מיוחד מהילולת רבי יצחק אבוחצירא זיע"א שנערכה אמש (שלישי) בעיר טולאל שבמרוקו • צפו (אנשים)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
סיקור מיוחד מהילולת רבי יצחק אבוחצירא זיע"א במרוקו

בניגוד לשנים עברו בהם אלפים עלו לקברו של רבי יצחק אבוחצירא זיע"א, בעיר טולאל שבמרוקו, השנה בשל המלחמה בישראל, רק מאות בודדות הגיעו לציין את ההילולה בקבר הקדוש.

כוכב הרשת שוקי סלומון ואיש התקשורת איציק אוחנה מ'כיכר השבת', שהשתתפו בהילולה מגישים סיקור מיוחד מהילולת רבי יצחק אבוחצירא זיע"א שנערכה אמש (שלישי) בעיר טולאל.

לצד סגולת העראק המפורסמת, הנהוגה היום, התקבצו ההמונים לתפילה בציון הקדוש כשבחוץ נראו המונים חוגגים את ההילולה עם מיטב המאכלים והמוזיקה. את המסע להילולת הצדיק יזמו איש העסקים מיכאל פינטו ועו"ד יעקב אמסלם.

האדמו"ר רבי יצחק אבוחצירא הוא בנו הרביעי והקטן של רבי יעקב אבוחצירא - ה'אביר יעקב' זיע"א, דודו של סידנא בבא סאלי זיע"א.

רבי יצחק, שנקרא על שמו על של האריז"ל, היה תלמיד חכם גדול והתגורר בעיר תאפיללת שבמרוקו. אחד הפיוטים המפורסמים שכתב הוא הפיוט "אעופה אשכונה".

בי"ד בשבט, בשנת תרע"ב, נהרג במהלך פשיטה של שודדים, בעת שעסק באיסוף כספים לישיבת "אביר יעקב".

אחת הסגולות המוכרות, אשר רבים עושים כן ורואים ישועות גדולות למעלה מדרך הטבע, הוא רכישת בקבוק עראק לכבוד ההילולה, כאשר על הבקבוק כותבים את הישועה לה זקוקים, ומטמינים את הבקבוק עד להילולה בשנה שלאחר מכן - ונושעים. לאחר הישועה, ביום ההילולה, פותחים את הבקבוק, ומברכים לכבוד הצדיק ומספרים את הישועה הגדולה.

על בקבוק העראק כותבים כך: "קניתי בקבוק זה לכבוד הצדיק רבי יצחק בן רבי יעקב דמן תולאל ובעזרת ה' כאשר אוושע (ומפרטים מה זקוקים לישועה) אפתח את הבקבוק בעז"ה בהילולת הצדיק בשנה הבאה".

רבים מעידים בסעודות ההילולה הנערכות הלילה בסעודות משפחתיות כי ראו ישועות גדולות במהלך השנה, ויחדיו שותים כוסית עראק מבקבוק הישועות לכבודו של האדמו"ר רבי יצחק זיע"א, שנפתח ביום ההילולה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר