כולם ניסו - ונושעו

רוצים ישועה? זו סגולת העראק של רבי יצחק אבוחצירא זיע"א

לקנות בקבוק עראק ולכתוב עליו את הישועה לה זקוקים | את הבקבוק שומרים בתוך הבית או טומנים בתוך האדמה, עד ליום ההילולא של הצדיק בשנה הבאה • כל הפרטים (יהדות)

(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

האדמו"ר ר' יצחק אבוחצירא זיע"א היה בן הזקונים הרבעי במספר של הצדיק הקדוש ר' יעקב אבוחצירא זצוק"ל (בעל "האביר יעקב") שהיה דודו של הגאון הקדוש סידנא "בבא סאלי" זצוק"ל.

רבי יצחק שנקרא על שמו של האריז"ל, התגורר בעיר תאפיללת שבמרוקו, אחד הפיוטים המפורסמים שכתב הוא הפיוט "אעופה אשכונה".

בשנת תרע"ב (י"ד שבט) בעת שהתרים כספים עבור ישיבת "אביר יעקב" נרצח בידי שודדים בני עוולה שביקשו לבזוז אותו.

הסגולה שמיוחסת לצדיק

בקונטרס "ויצא יצחק לשוח בשדה", (עמוד ה') מובא כדלהלן: ביום י"ד בשבט טוב לקנות בקבוק עראק, ולכתוב עליו את הישועה לה זקוקים בנוסח הבא: "קניתי בקבוק זה לכבוד הצדיק רבי יצחק בן רבי יעקב דמן תולאל ובעזרת ה' כאשר איוושע (ומפרט לאיזו ישועה בדיוק זקוק). אפתח את הבקבוק בהילולת הצדיק לשנה הבאה".

את הבקבוק שומרים בתוך הבית או טומנים בתוך האדמה, עד ליום ההילולא של הצדיק בשנה הבאה, ובזכות כך רואים ישועות גדולות לאחר שזוכים לישועה,פותחים את הבקבוק ומפרטים את הנס הגדול לה זכו בזכות הצדיק.

בספר "מעשה ניסים" (מוגרבי מהדורת תשע"ו חלק ה' עמוד ר"צ) מובא את הסגולה באופן אחר, ביום ההילולא (י"ד שבט) למלאות בקבוק עם מים מהברז ולהזכיר את שם הצדיק ( ר' יצחק בן ר' יעקב אבוחצירא זצוק"ל.) בעת מילוי המים, ולשתות ממים אלו במשך כמה ימים ובעזה"ת יראה ישועות.

ומבואר שם שאומנם סגולה זו מועילה לכל דבר, מ"מ מועילה ביותר למצוקת דיור, והיינו לתשלום חובות על דירה או למציאת דירה עיי"ש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר