אחרי שנה וחצי

דוברו של ראש הממשלה טופז לוק - עוזב את לשכת נתניהו וחוזר לליכוד

הוא נחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה, ואחרי כשנה וחצי שבהן שימש כדוברו, חוזר טופז לוק לליכוד וישמש ראש מערך קשרי החוץ של המפלגה ויועץ בכיר לנתניהו (ברנז'ה)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
לוק מאחורי נתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

טופז לוק, מי שהיה דוברו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עוזב את הלשכה המצומצמת של קברניט המדינה וחוזר לליכוד, שם ישמש יועץ בכיר לנתניהו וראש מערך קשרי החוץ של מפלגת השלטון.

לוק נחשב לאחד הקרובים ביותר לראש הממשלה, ומאז הקמת הממשלה לפני כשנה וחצי הוא דוברו של נתניהו. בלשכת ראש המשלה לא הסבירו מה עומד מאחורי המעבר המפתיע. יחד עם זאת ב-Ynet דווח אמש כי ברקע ישנם דיווחים על משבר חריף.

לפני כשבועיים דווח ירון אברהם במהדורה המרכזית בערוץ 12, כי ראש מערך ההסברה הלאומי, מושיק אביב, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו על רצונו לסיים את תפקידו.

לפי הדיווח, הסיבה הרשמית למעזב הינה אישית-רפואית. יחד עם זאת הערכות של גורמים במשרד ראש הממשלה היא שאביב קץ בתפקיד, וסיבה נוספת לפי הדיווח היא ניסיון תמידי להתערב בעבודתו ולהסיט את תשומת לבו לנושאים איזוטריים.

עוד בערוץ 12, כי בעבר היו פרסומים ולפיהם מנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי, וראש הסגל של נתניהו צחי ברוורמן יסיימו את תפקידם.

בלשכת ראש הממשלה הכחישו את הדיווח. "הדיווח של ירון אברהם על כוונתם של ראש הסגל ומנכ״ל המשרד להתפטר- הוא שקרי", מסרו. "בנוגע לעזיבתו של ראש מערך ההסברה, הוסבר לירון אברהם שנסיבות בקשתו לסיים את תפקידו הן בגדר צנעת הפרט, אבל אברהם בחר להציגן באופן מעוות, כאילו מדובר באירוע משברי בלשכה. זאת לא הפעם הראשונה השבוע שהוא נוהג בחוסר מקצועיות והגינות בסיסית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות