הזוג נתניהו משיב אש נגד אב הבית: "פעל באלימות"

ראש הממשלה בנימין ונתניהו ורעייתו שרה הגישו את כתב ההגנה שלהם בתביעה שהגיש כנגדם אב הבית לשעבר במעון רה"מ. לדבריהם, "התובע התנהג באלימות" (משפט)

קובי רוזן | כיכר השבת |
בני הזוג נתניהו (צילום: פלאש 90)

בחודשים האחרונים הוגשו כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה מספר תביעות בנוגע לאופי ההעסקה שלהם במעון ראש הממשלה.

את אחת מאותן תביעות הגיש אב הבית לשעבר מני נפתלי, שטען בין היתר כי הגב' נתניהו "מעלה דרישות בלתי סבירות המלוות ביחס מחפיר כלפי העובדים העומדים לרשותה".

כעת הגיע תורו של ראש הממשלה להגיב לתביעה. בכתב הגנה שהגיש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, משיבים בני הזוג נתניהו לטענות שהועלו כלפיהם. "במשך כל תקופת העסקתו (מני נפתלי. ק.ר.) נמצאו ליקויים רבים בעבודתו של התובע כאב בית בבית ראש הממשלה" נכתב בכתב ההגנה.

בנוסף בני הזוג נתניהו טענו כי "בהזדמנויות שונות התנהג התובע בבוטות או באלימות כלפי עובדים בבית ראש הממשלה ולא מילא את תפקידו כראוי".

על פי כתב ההגנה, נפתלי היה מודע לדרישות התפקיד ולצורך להתייצב לעבודה לעתים גם בימי המנוחה השבועית, "הוא הביע את רצונו לעבוד, למלא את התפקיד ולעמוד בכל הדרישות הכרוכות בכך".

לדברי הזוג נתניהו, "אב הבית בבית ראש הממשלה נדרש מעצם תפקידו להיות זמין לעבודה במשך שעות רבות. בית ראש הממשלה משמש כביתם של בני הזוג נתניהו ושל ילדיהם. בד בבד חלק משמעותי מעבודתו של ראש הממשלה מתבצע מתוך הבית ובכלל זה קבלת אורחים ונציגים מהארץ ומחו"ל, קיום פגישות והתייעצויות. מכיוון שכך, הבית פעיל במשך שעות ארוכות במהלך היום ונדרשת נוכחות של מי מהעובדים בשעות אלו".

לטענת נתניהו, "התובע בחר במקרים רבים להישאר בבית ראש הממשלה שעות רבות למרות שלא נדרש לעשות כן ועל אף שלא הייתה לכך כל הצדקה. כך, למשל, גם במועדים שבהם ראש הממשלה ורעייתו שהו בחו"ל ולמרות שלא הייתה הצדקה אמתית לשהות ממושכת בבית, דיווח התובע על שעות עבודה מרובות עד שעות מאוחרות בלילה".

לדברי נתניהו, נפתלי מעולם לא טען שברצונו לסיים את עבודתו בשל יחס בלתי הולם מצד אשת ראש הממשלה, "כל טענותיו התמקדו בעובדה שלא קיבל תקן קבוע. התובע היה מעוניין לעבוד בבית ראש הממשלה ואף לאחר שסיים את עבודתו התחרט והביע רצונו לשוב ולעבוד בבית ראש הממשלה. התנהלותו של התובע גם בראיונותיו לכלי התקשורת וגם בעצם הגשת התביעה ובהעלאת הטענות שבה נגועים בחוסר תום לב ובהפרה בוטה של חובות הנאמנות המוטלות עליו כמי ששימש כאב הבית בבית ראש הממשלה. בנסיבות אלו הנתבעים שומרים לעצמם את הזכות להגיש תביעה נגד התובע בשל הפרת התחייבויותיו".

כזכור, נפתלי הגיש את התביעה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים באמצע חודש מרס. על פי התביעה, "מקור עיקרי ומשמעותי לאווירה העכורה במעון ראש הממשלה הוא התנהגותה שלוחת הרסן של גברת נתניהו הדורשת מעובדי ראש הממשלה שירותים אישיים יומם וליל, ומעלה דרישות בלתי סבירות המלוות ביחס מחפיר כלפי העובדים העומדים לרשותה".

לדבריו, "משפחת נתניהו התנהגה כלפיי באופן מתנשא ומזלזל, ששיאו השתלחויות חסרות רסן מצד אשת ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, רובן ככולן על דעת ראש הממשלה ולעתים על פי דרישתו להיענות לה".

הדברים הזכורים ביותר מכתב האישום הוא כמובן המקרה עם שקית החלב. על פי כתב התביעה, "במקרה אחד העירה אשת ראש הממשלה את מר נפתלי משנתו בביתו לאחר יום עבודה מפרך בשעה 3 לפנות בוקר. היא צעקה צעקות רמות ונזפה בו על שרכש חלב בשקית ולא בקרטון כפי שדרשה. כשהתובע מחה על השעה ועל הטון שבו נאמרו הדברים הקשים, התערב מר נתניהו בשיחה ודרש שהתובע ידאג לעשות כל מה שהגברת נתניהו מבקשת, 'כדי שהיא תירגע'".

אגב, נתניהו עצמו כבר הספיק להתבדח על המקרה באחת מתכניות הסאטירה בטלוויזיה כשביקש שיביאו לו קפה עם חלב מקרטון.

נפתלי נתן דוגמה נוספת: "לתובע זכור היטב אירוע שבו הביא למשפחת נתניהו ארוחה לשבת ממלון דן קיסריה על פי הוראתם, וספג קיתונות ביקורת על שהמלון סיפק אוכל רב מדי, לטעמה של גברת נתניהו. היא גערה בתובע והסבירה לו: 'אנחנו אירופאים, אנחנו עדינים, לא אוכלים כל-כך הרבה כמוכם, המרוקאים... אתה מפטם אותנו, ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל אנחנו נראים שמנים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר