ישראל במלחמהישראל במלחמה

הוחמר עונשו של סילבן מודן

ביהמ"ש המחוזי בת"א החמיר את עונשו של סילבן מודן, מנהלן של 3 חברות בתחום כח אדם וחקלאות, שהורשע בניכוי מס שלא כדין בסך 1.5 מיליון שקל ודחה את ערעורו (בארץ)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: פלאש90)

הוחמר עונשו של סילבן מודן, מראשון לציון, מנהלן של שלוש חברות בתחום כוח אדם וחקלאות, אשר הורשע בניכוי מס תשומות שלא כדין בהיקף של כ-1.5 מיליון שקלים.

בערעורו טען מודן, כי ניכה "חשבוניות זרות", אשר קיימת מאחוריהן עבודה, אף שלא הוצאו לו על ידי מי שהיה צד לביצועה של אותה עבודה, ולא "חשבוניות פיקטיביות", אשר אין מאחוריהן עבודה כלל. בית המשפט דחה טענה זו, החמיר בעונשו של מודן וגזר עליו 30 חודשי מאסר בפועל במקום 21 חודשים.

מודן הורשע בבית משפט השלום בינואר האחרון, בשורת עבירות של ניכוי מס תשומות שלא כדין בסך כולל של כ- 1.5 מיליון שקלים ובעבירות של ניהול פנקסי חשבונות כוזבים. מודן נידון ל-21 חודשי מאסר, 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 100,000 שקלים. המדינה ומודן ערערו על גזר הדין - המדינה על קולת העונש ומודן על חומרתו. עו"ד איתי שוורץ מהמחלקה המשפטית מע"מ (אזור מרכז) ייצג את המדינה.

שופטי בית המשפט המחוזי אברהם טל, נגה אהד וזהבה בוסתן דחו את ההבחנה שביקש מודן לעשות בין "חשבוניות פיקטיביות" ל"חשבוניות זרות", וקבעו כי "אנו דוחים את הטענה על כל רבדיה". זאת, בהסתמך על פסיקת בית המשפט העליון הדוחה בעקביות טענות על בסיס ההבחנה בין חשבוניות "פיקטיביות" ל"זרות". בנוסף קבעו השופטים, כי מודן כלל לא הוכיח, כי החשבוניות אותן ניכה שלא כדין, הן אכן "חשבוניות זרות".

בפסק דינם קבעו שופטי המחוזי, כי מידת הפגיעה בערכים החברתיים שנפגעו ממעשיו של מודן הינה גבוהה, ונובעת מקלות ביצוע העבירות ומהקושי בחשיפתן, מריבוי העבירות, ממשך הזמן שבו הן בוצעו, מאי הסרת מחדלי כתב האישום, מהתכנון המוקדם של מעשי העבירה ומכך שבצע כסף הוא שהביא את מודן לבצע את העבירות בהן הורשע.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר