ישראל במלחמהישראל במלחמה

חוליית הפורצים נלכדה 'על חם' באשדוד

ארבעת חברי החוליה נתפסו 'על חם' כשהם פורצים לדירת מגורים באשדוד. בביתם של החשודים ברכבם נמצאו פריטים גנובים רבים כולל 2 אקדחים שנגנבו בעבר על ידם (משטרה)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
חלק מכספי הגנבות (צילום: דוברות המשטרה)

תשתית ראייתית גובשה על ידי חוקרי היחידה המרכזית במשטרת ישראל כנגד ארבעה חשודים חברי כנופיית התפרצויות שנתפסו "על חם" לפני כשלושה שבועות בעת שפרצו לדירה בעיר אשדוד. מעצרם הוארך מעת לעת והחקירה העלתה כי אלו מעורבים במספר התפרצויות בהן אף נגנבו שני אקדחים שאותרו על ידי הבלשים. כתב אישום נגדם יוגש כבר בימים הקרובים באמצעות חטיבת התביעות המשטרתית.

בלשי היחידה המרכזית במשטרת ישראל הצליחו לפני כשלושה שבועות לשים ידם על ארבעת החשודים שנתפסו "על חם" בעת התפרצות לדירה בעיר אשדוד. לאחר מעצרם כשברשותם רכוש אותו גנבו מהדירה, בכלל זה כספת שבתוכה סכום כסף רב, בוצע חיפוש במחסן אותו שוכר אחד מהחשודים ובמהלך חיפוש זה אותרה מעבדה לשכפול וזיוף מפתחות, שני אקדחים שנגנבו במהלך התפרצויות באשדוד (2014) ובירושלים (2012) ותחמושת רבה.

בתאריך 20.12.17 פעלו באופן סמוי בלשי היחידה המרכזית לכיש כנגד דמויות חשודות בהתפרצויות בעיר אשדוד. במהלך הפעילות הבחינו הבלשים באחד מהחשודים יורד מבניין ברחוב שמואל הנגיד באשדוד כשהוא נושא עמו תיק גדול הנראה כבד ומניחו ברכב ומיד לאחר מכן החל עוזב את המקום.

צוות בלשים עצר את הרכב בסמוך וביצע את מעצרו של החשוד, תושב ב"ש כבן 26, והוא הועבר לחקירה במשטרה. במקביל לכך עצרו בלשים נוספים שני חשודים נוספים, תושב אשדוד כבן 45 ותושב ב"ש כבן 30, לאחר שאלו ירדו מהדירה אליה פרצו על פי החשד כשתיק גדול ברשותם. בנוסף, צוות בלשים אחר עצר את החשוד הרביעי, תושב בת ים כבן 42 שהנו אחיו של אחד החשודים הנוספים. חשוד זה שוכר את המחסן בו אותר רכוש רב, ציוד שכפול וזיוף מפתחות ושני אקדחים כאמור.

מעצרם של ארבעת חברי הכנופיה הוארך למחרת היום בבית המשפט ובהמשך הוארך במועדים נוספים לטובת המשך פעולות החקירה המורכבת בה נקשרו המעורבים, אף שמירתם על זכות השתיקה במרבית חקירתם בפני חוקרי המשטרה.

חקירה מקצועית העלתה כי חברי הכנופיה מעורבים במספר מקרי התפרצויות בשנים האחרונות. אחד האקדחים שאותרו במחסן נגנב במהלך התפרצות לדירה בירושלים בשנת 2012 במהלכה נגנבו בנוסף תכשיטים וכסף מזומן. האקדח הנוסף שאותר, בדיקה העלתה כי זה נגנב במהלך התפרצות לדירה בעיר אשדוד במהלך שנת 2014, התפרצות במהלכה אף נגנבו פלאפונים, תכשיטים ומחשבים. עוד עלה בחקירה לאחר שאותרו כוננים קשיחים שהכילו תצלומים משפחתיים של בעלי הדירה בירושלים. בדיקה שביצעו החוקרים עם אחד מהמצולמים בתמונות הפתיעה גם אותו והן רק אז נזכר כי המחשב נגנב מבית חמותו בשנת 2014.

חלק מתכניות הפריצה

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר