הותר לפרסום

2 סוכנים הביאו למעצר של עשרות חשודים מהמגזר הערבי

במהלך השנה האחרונה הופעלו 2 סוכנים באזור ואדי ערה, הגליל המערבי והמרכז ואספו ראיות כנגד עשרות חשודים שנעצרו הבוקר, בגין עבירות סחר במטעני חבלה, כלי נשק וסמים (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |

הותר לפרסום: היחידה המרכזית במחוז חוף של משטרת ישראל ניהלה במהלך השנה האחרונה חקירה סמויה ומורכבת, שכללה הפעלה רגישה ומסווגת של 2 סוכנים בתוך המגזר הערבי, שאספו ראיות כנגד עשרות יעדים בתחום החזקה וסחר באמצעי לחימה וסמים.

המשטרה הצליחה במהלך החקירה הסמויה לאסוף ראיות שאפשרו את מעצרם הבוקר (רביעי) בעת ובעונה אחת של 24 חשודים, תושבי ואדי ערה, כפרי הגליל המערבי ואזור רמלה לוד, בגין עבירות חמורות ומסכנות חיים של סחר במטעני חבלה ולבנות חבלה, כלי נשק וסמים מסוגים שונים בהיקף רחב .

לפנות בוקר עברה החקירה לשלב הגלוי כאשר כוחות משטרה ערכו גל מעצרים, במסגרתו אותרו ונעצרו בעת ובעונה אחת כלל החשודים, תושבי ואדי ערה, כפרי הגליל המערבי וכן תושבי רמלה לוד, לצד חיפוש בבתיהם ותפיסת ראיות הקושרות אותם עפ"י החשד לעבירות המיוחסות. בנוסף תפסה המשטרה והחרימה כלי רכב ונדל"ן בשווי של מיליוני שקלים, שיועברו לבחינת הליך חילוט.

במשטרה מציינים כי מדובר בסוכנים שפעלו בקרב החשודים לאורך כשנה, לאחר שהצליחו לחדור אל הישובים הערביים, לרכוש את אמונם ולפעול בסביבתם באין מפריע או חשד, ובאופן זה הצליחו לרכוש מהחשודים במספר הזדמנויות שונות כלי נשק מסוגים שונים, מטעני חבלה, סמים בכמויות גדולות, לרבות קוקאין והרואין, תוך איסוף הראיות הנדרשות נגדם.

במשטרה מציינים עוד כי "מדובר בהישג חשוב, במסגרתו מורחקים מהחברה גורמים פליליים המסכנים בפעילותם את שלומו ובטחונו של הציבור שומר החוק. מדובר בצמצום משמעותי בנגישות אמצעי הלחימה לידיים פליליות ואחרות ובכך הצלחנו גם לפגוע באופן משמעותי בצינור החמצן הכלכלי של גורמים פליליים, על מנת למנוע את המשך פעילותם הפלילית לצד כליאתם אחר סורג ובריח".

טרם המעצרים, התכנסו בשעות הלילה כוחות משטרה במטה מחוז חוף בחיפה והשתתפו בטקס רשמי במעמד מ"מ מפכ"ל המשטרה, ממ"ז חוף ור' רח"מ, בו נחשפו לראשונה הסוכנים.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן ציין, כי מדובר בלחימה חכמה בפשיעה, המתוכננת בתעוזה ומיושמת במקצועיות למען בטחון הציבור והגברת כושר ההרתעה.

ממ"ז חוף, ניצב פרץ עמר, הדגיש כי הפעילות של ימ"ר חוף בפרשיה הזו נוגעת ומשפיעה באופן ישיר על תמונת הפשיעה גם במחוזות אחרים, בדגש על תחום האמל"ח והסמים. מדובר בהישג בקנה מידה ארצי למען בטחון הציבור, כאשר אותם מחוללי פשיעה קבלו הלילה מהלומה ניצחת

ר' אח"מ, ניצב גדי סיסו בירך את היחידה המרכזית על הפעילות הייחודית וציין כי מדובר בפעילות ייחודית ומוצלחת של איסוף ראיות בתוך המגזר, כאשר קבעתם תו תקן גבוה של פעילות איכותית

החשודים יובאו היום בשעות הצהריים בהתאם לצרכי החקירה, לדיון בבית משפט השלום חיפה, בבקשה להאריך את מעצרם וצפויים מעצרים נוספים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר