ישראל במלחמהישראל במלחמה
הצהרת תובע

הפלסטינים פרצו לבית וכפתו את הקשישים

משטרת ישראל פענחה את השוד שהתרחש לפני כחודשיים במושב חגור, במהלכה פרצו הפלסטינים לבית דרך החלון, איימו בעזרת סכין על זוג הקשישים ונמלטו עם שללם (משטרה)

(צילום: דוברות המשטרה. תמונה: שאטרסטוק)

המשטרה הודיעה היום (ראשון) על פענוח השוד שהתרחש ביום 22.11.19 לפנות בוקר, אז פרצו החשודים לדירה ביישוב חגור.

מבדיקה ראשונית של שוטרים שהגיעו למקום התברר כי מספר חשודים פרצו לדירת קשישים ביישוב, איימו על בני הזוג עם סכינים ושדדו אותם.

חקירה מאומצת של משטרת ישראל, תוך שימוש במיטב האמצעים העומדים לרשותה, כולל שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, הביאה לאיסוף ראיות נגד החשודים, איתורם ומעצרם.

מחקירת האירוע התברר כי החשודים פרצו לפנות בוקר לדירתם של בני זוג קשישים מחגור בזמן שהם ישבו בסלון ביתם. החשודים פרצו לדירה רעולי פנים דרך חלון המטבח כשהם מצויידים בידיהם בסכינים.

עוד עלה מהחקירה כי החשודים קשרו את ידיו של הקשיש באמצעות שרוך נעלים ואילו את הקשישה קשרו בידיה באמצעות כבל של טלפון. החשודים אף הדביקו בד ונייר דבק לפיהם של הקשישים תוך שהם מאיימים עליהם ומכוונים לעברם סכין.

אחד החשודים אמר לקשיש: "שב אני אומר לך, זה שוד", ויחד הם שדדו מהבית כסף מזומן בסך של 7,000 ש"ח ו-1,000$. בנוסף, שדדו מהקשישה צמידים שענדה לידיה ואת השעון שענד הקשיש לידו וכן שדדו 5 מכשירי טלפון ותכשיטים נוספים.

בהמשך, אחד החשודים דקר את הספה בסכין שהחזיק בידו תוך כדי שהוא מאיים על הקשיש. במהלך השוד, החשודים הצמידו סכין לעבר הקשישים ואיימו עליהם כי ישחטו אותו וכי אם יזוזו, ידקרו אותם.

חוקרי המשטרה הצליחו בחקירה מאומצת להתחקות אחר פעילות החשודים. התברר כי ליישוב הגיעו 4 חשודים ברכב, אחד מהם נשאר לשמור על הרכב שחנה מחוץ ליישוב ו-3 חשודים נוספים פרצו לבית ושדדו את הקשישים.

מעצרם של החשודים שנעצרו, הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקוה. בדיון בהארכת מעצרם של החשודים ביום חמישי 23.1.20 הוארך מעצרם ב-5 ימים והוגשה נגדם הצהרת תובע בדבר כוונת הפרקליטות להגיש נגדם מחר (שני) כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות לאיתור עבריינים הפוגעים בביטחונם וברכושם של האזרחים ותפעיל את מרב המאמצים ומיטב האמצעים העומדים לרשותה, עד למיצוי החקירה והעמדתם לדין", נמסר מדוברות המשטרה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר