קרב גרסאות

גליק: "איימו עלי"; המשטרה: "נוכיח שהוא גנב מסמכים"

נמשך העימות בין יהודה גליק לבין המשטרה, בשל מעצרו. לטענת הח"כ לשעבר, חוקרים איימו עליו "אם ימשיך להשמיץ", בעוד המשטרה מתעקשת כי ישנן הוכחות שהוא גנב מסמכים (בארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ד בשבט תש"פ | 19.02.20

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק, יצא היום (רביעי) מתחנת המשטרה במרחב דוד, וטען כי המשטרה מנסה לנפח משהו, שבמקרה הגרוע הוא טעות אנוש, על מנת ליצור לו דמוניזציה, וכל זאת כדי לחפות על האפליה החמורה שהיא נוהגת כלפי יהודים בהר הבית - מקום אליו, כידוע, אסור על פי ההלכה לעלות.

"לא ניתן למשטרה להסיט את הנושא מהעיקר והוא ההתייחסות המשפילה שהמשטרה נוהגת לעיתים קרובות מידיי כלפי יהודים בהר הבית", מסר גליק.

מנגד, ‏מפקד מרחב דוד במשטרה חיים שמואלי אומר ל'כיכר השבת': "מה שיהודה גליק עשה, זו פרובוקציה. הוא גנב מסמכים, שלא בתום לב, וזה עולה באופן מובהק מחומרי החקירה שנמצאים בידי המשטרה".

גליק מצידו המשיך וטען, כי במהלך חקירתו איים עליו החוקר כי אם ימשיך להשמיץ, כלשונו, את המשטרה היא תדליף חומרים מהחקירה כדי לכאורה להביך אותו.

כזכור, נעצר אתמול גליק בהר הבית לאחר שלטענת המשטרה "הלך לאט מידי". לאחר מכן בשעת ליל מאוחרת הגיעו החוקרים לביתו ועצרו אותו שוב בטענה שלקח ללא אישור חומרי חקירה. גליק טען להגנתו כי מדובר בטעות אנוש בלבד כשלקח את מסמכי השחרור שלו והעביר אותם לידי עורך דינו.

לדברי גליק, כל מה שמעניין את המשטרה כרגע זה התדמית שלה, לא חקר האמת, לא זכויות אדם - רק לכסות על מעצר השווא של אתמול "אני אמשיך במאבק שאין צודק ממנו להפוך את הר הבית לבית תפילה לכל העמים בלי אפליה כלפי אף אחד וכלשונו של הנשיא טראמפ בעיסקת המאה Temple Mount for All. אני קורא לציבור מהארץ ומהעולם להצטרף לקמפיין העולמי שאנו משיקים ב"שלום ירושלים" הכולל פרסום פוסטים עם האשטאג #TemplMount4all" אומר גליק.

גליק הוסיף, כי "בפעם הקודמת שמשטרת ישראל יצאה במבצע דמוניזציה כלפי יהודה גליק התנועה האיסלמית קלטה את המסר וזה נגמר בניסיון התנקשות בחיי. אני ממש מקווה שמישהו במשטרה יעצור את המהלך המסוכן והמטריד הזה לפני שיהיה מאוחר מידיי. חשוב להחזיר את משטרת ירושלים למקום הטוב שהיא היתה בו במשך הרבה שנים בפיקודו של ניצב יורם הלוי." מסר.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את גליק תקף את התנהלות המשטרה: "משטרת ישראל מפגינה שוב התנהגות אימפולסיבית ובעיתית והכל לאור העובדה שהמעצר המוקדם היה מעצר שווא שהביך את משטרת ישראל. מהרגע הראשון היה ניתן למנוע את כל האירוע המיותר הזה אם אתמול אחה"צ היו מרימים טלפון ושואלים את גליק האם בטעות מסמכים שהיו בתיק החקירה נלקחו בידו, במקום זה הם רצו לבית משפט, ביצעו חיפוש ומעצר מיותר. חבל."

מהמשטרה נמסר בתגובה, כי "הטענות מופרכות מיסודן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר