רגע לפני הפיצוץ

הבלשים נטרלו מטען רב-עוצמה ברכב בו היה גם נער בן 14

הבלשים שחשדו ברכב הממוגן-ירי, שהוא ממולכד, עצרו אותו לבדיקה ובאמצעות כלבי גישוש התברר שמטען רב עוצמה היה מתחת לרכב • אם המטען היה מתפוצץ, חפים מפשע היו נפגעים (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הרכב הממולכד (צילום: דוברות המשטרה)

בלשי ימ"ר צפון, הצליחו לנטרל היום (חמישי) רגע לפני פיצוץ - מטען רב עוצמה שהוצמד למכונית בה היו 3 אנשים, לאחר מצוד, חוליית החיסול ובה 5 חשודים נלכדה, 5 חשודים נוספים שפעלו איתם נעצרו לאחר מכן

הבלשים, שהיו במעקב אחרי עבריינים מוכרים זיהו פעילות חשודה של חבורת עבריינים יריבה בסביבתם, השוטרים החליטו לעצור את הרכב בו נהגו העבריינים, שהיה ממוגן ירי, לפני שיגיע לאיזור הומה אדם, בשל חשש שהוא מולכד, 3 יושבי הרכב, ביניהם נער 14 ניצלו.

חבלני מחוז צפון שהוזנקו לזירה, זיהו - בסיוע כלב גישוש, כי מתחת לרכב מוסלק מטען עוצמתי ונטרלו אותו תוך שימוש ברובוטי חבלה ואמצעים נוספים, בדיקת המטען העלתה שהוא מופעל מרחוק ונועד לחסל את יושבי הרכב הממוגן, בשל גודלו, אם היה מתפוצץ, גם עוברי אורח חפים מפשע היו נפגעים באורח קשה, ברכב נמצא גם מכשיר מעקב gps שהוצמד אליו על ידי המתנקשים.

המשטרה החלה במצוד, על מנת ללכוד את העבריינים מהארגון היריב שנצפו בשני כלי רכב בסביבה, 5 חשודים נעצרו לאחר מצוד בשני כלי הרכב. ברכבי המתנקשים נתפסו פאות, לבוש נשים, כפפות, כובעי גרב ומסכות שהחשודים ניסו באמצעותם להסתיר את זהותם.

הבלשים המשיכו במאמצי החקירה ואיתרו את דירת המסתור של הכנופיה, במקום נמצאו רחפן, אמצעי איכון, ציוד טכנולוגי מתקדם למעקב, ציוד להפעלה מרחוק של מטענים ואמצעי תצפית מתקדמים. בדירה נעצרו עוד 3 מחברי הכנופיה. כמו כן אותר רכב נוסף בו נמצאו רובי סער מסוג m16 וקלצניקוב. בחיפושים נוספים אותרו, 5 כלי נשק נוספים, רימוני רסס, לבנות חבלה וכמות גדולה של תחמושת, עוד שני חשודים נעצרו.

מפקד מחוז צפון – ניצב שמעון לביא :"מטען גדול שאם היה מתפוצץ בהמשך נתיב נסיעתו של הרכב היה עלול לגרום לפגיעה בחפים מפשע, ובודאי להרוג את שלושת יושבי הרכב ביניהם קטין בין 14. השוטרים שלנו עצרו את הרכב תוך סיכון ממשי מכיוון שהרכב היה עלול להתפוצץ בכל רגע, פעילות מהירה הביאה למעצרם של כל 10 המעורבים בניסיון ההתנקשות, גם בשני כלי הרכב בהם עקבו אחר הקורבן וגם בדירת המסתור שנחשפה. מדובר בארוע מורכב שאם לא פעלנו היה בוודאות מסתיים בפיצוץ, אבדות בנפש, ואף פגיעה באזרחים לא מעורבים."

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות