הותר לפרסום

נכנס לישראל ב'איחוד משפחות' ומכר את הנשק למחבל

לאחר שהוגש כתב האישום נגד המחבל שביצע פיגוע ירי לפני כחודש בשולחן דוד בירושלים, בתום חקירה ומעצרים - כתבי אישום צפויים גם נגד חשודים נוספים שמכרו ותיווכו את הנשק ששימש את המחבל (משטרה)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
(צילום: פלאש 90)

המשטרה מתירה היום (שישי) לפרסם כי לאחר שהוגש כתב האישום נגד המחבל שביצע פיגוע ירי לפני כחודש בשולחן דוד בירושלים, בתום חקירה שנוהלה במחוז ירושלים של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי, ומעצרים שבוצעו במהלכה - כתבי אישום צפויים גם נגד חשודים נוספים שמכרו ותיווכו את הנשק ששימש את המחבל.

כזכור, לפני חודש בסמוך לשעה 1:30 בלילה, הגיע מחבל תושב שכונת סילוואן בשנות ה-20 לחייו, חמוש בנשק וירה לעבר אוטובוס וכלי רכב בסמוך לחניון "שולחן דוד" בעיר העתיקה בירושלים ונמלט מהמקום. כ

תוצאה מפיגוע הירי, נפצעו 7 אזרחים (2 פונו באורח קשה ו-5 נוספים באורח קל-בינוני), שהיו במקום בדרגות פציעה שונות ופונו לקבלת טיפול רפואי, בהם אשה בהיריון.

בתום מצוד לילי המחבל הסגיר עצמו למשטרה, והשוטרים תפסו את הנשק ששימש אותו לביצוע הפיגוע. כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, הוגש נגד המחבל כתב אישום בתום חקירה של ימ״ר ירושלים ושב״כ.

כעת ניתן לפרסם, כי במסגרת חקירה שניהלה היחידה המרכזית במחוז ירושלים יחד עם שירות הביטחון הכללי בעקבות הפיגוע, הצליחו החוקרים גם להתחקות, לעצור ולהעמיד לדין חשודים נוספים שמכרו ותיווכו את כלי הנשק ששימש לבסוף לביצוע הפיגוע.

בעקבות פיגוע הירי, נפתחה חקירה משותפת של היחידה המרכזית במחוז ירושלים ושירות הביטחון הכללי. מהחקירה עולה כי המחבל ביצע את הירי מאקדח שרכש מאחרים.

עוד במסגרת החקירה, הצליחו ימ"ר ירושלים ושב"כ להתחקות אחר מספר חשודים, תושבי סילוואן בשנות ה-30 לחייהם, אחד מהם תושב איו"ש הנמצא בשטחי ישראל במסגרת "איחוד משפחות". שלושת החשודים מעורבים במכירת ותיווך הנשק, שהגיע לבסוף למחבל שביצע את הפיגוע.

מעצרם של החשודים הוארך בבית המשפט, כל חשוד מיום מעצרו, וחקירת מעורבותם נמשכה תוך ביסוס התשתית הראייתית בעניינם, כל אחד לפי חלקו. בימים האחרונים הושלמו פעולות חקירה כנגד שלושת החשודים, והוגשה נגדם בביהמ"ש הצהרת תובע לקראת כתב אישום. בנוסף מעצרם עד ליום ראשון הקרוב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר