בדיון עם השר בן גביר

האמירה המקוממת של המפכ"ל: "הם רוצחים. זה הטבע שלהם"

"הם רוצחים אחד את השני. זה הטבע שלהם. זו המנטליות של הערבים", אמר המפכ"ל על הרציחות במגזר הערבי - ועורר סערה; במשטרה מאשימים את לשכת השר איתמר בן גביר בהדלפות (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
המפכ"ל קובי שבתאי (צילום: Ayal Margolin/Flash90)

המתיחות בין המפכ"ל והשר - לשיא: משה נוסבאום פרסם הערב (שלישי) ב'חדשות 12' ציטוטים מדיון שערך השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר עם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי, בעקבות הרצח בחברה הערבית, ופרסום הדברים, מעצים את המתיחות בין השניים סביב הקמת המשמר הלאומי.

השר בן גביר, פנה למפכ"ל בדיון על הרצח בחברה הערבית, ואמר: "זה עובר כל גבול".

המפכ"ל קובי שבתאי השיב: "אין מה לעשות. הם רוצחים אחד את השני. זה הטבע שלהם. זו המנטליות של הערבים".

השר בן גביר הגיב: "המפכ"ל - אפשר לעצור את זה, צריך למנוע רצח גם של ערבים וגם של יהודים".

בהמשך הדיון, השניים עסקו גם בהקמת המשמר הלאומי, אליו דוחף השר בן גביר בעוד המפכ"ל מתנגד בנחרצות.

המפכ"ל קובי שבתאי אמר כי "ברמלה ולוד אנחנו עובדים. דיברנו עם נכבדים בחברה הערבית ומנסים להרגיע את המצב".

השר בן גביר עקץ השיב לו כי "לא מספיק לדבר, תזכור מה קרה בשומר חומות. אני מבין שהשמיכה קצרה ולכן חייבים משמר לאומי. אם תוכיח רצינות - זה שלך. אם לא - אני מתקדם הלאה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הדברים שהודלפו משיחת טלפון אישית בין השר לבטחון לאומי למפכ״ל המשטרה הינם חלקיים ויוצרים תמונה מעוותת. הדברים הודלפו באופן מגמתי וזאת במטרה לפגוע במפכ״ל ובמשטרת ישראל.

"בשיחה דיברו השר והמפכ״ל על שני סכסוכים מדממים ספציפיים ולא על כלל המגזר הערבי. כל מי שמכיר את המפכ״ל מכיר גם את יחסיו הטובים והקרובים עם המגזר הערבי על כל רבדיו.

"כמפקד בשורה ארוכה של תפקידים במשך שלושה עשורים, פעל המפכ״ל למען בטחון הציבור ובו גם הציבור הערבי בישראל באופן שיוויוני ומכבד. מיומו הראשון בתפקיד המפכ״ל רב ניצב יעקב שבתאי הציב למשטרת ישראל את יעד המאבק בפשיעה ברחוב הערבי כיעד ראשון במעלה תוך השקעה חסרת תקדים של משאבים, טכנולוגיה וכח אדם.

"כל אלה נרתמו למאבק עיקש נחוש וחסר פשרות בארגוני הפשיעה ברחוב הערבי ובמחוללי הפשיעה במטרה לחזק את המשילות ואת תחושת הבטחון של הציבור שרובו ככולו אוכלוסייה נורמטיבית ושומרת חוק. כל פרשנות אחרת הינה שגוייה ומשרתת את מי שמבקש לפגוע במפכ״ל בפרט ובמשטרת ישראל בכלל.

"מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי ימשיך לפעול בנחישות למען בטחון החברה הערבית בישראל".

מוקדם יותר היום התבטא המפכ"ל נגד המשמר הלאומי שמקים השר בן גביר ואמר כי זהו "מהלך מיותר שיוביל למחיר כבד ביותר, עד כדי פגיעה בביטחון האישי של האזרחים".

יו"ר חד"ש-תע"ל ח"כ איימן עודה אמר בתגובה: "מספר הנהרגים הפלסטינים בישראל עולה פי 7 ממספר הפלסטינים הנהרגים בגדה המערבית, בעזה ובירדן, כתוצאה מהפשיעה.

"זה לא טבע הפלסטינים, זה טבעו של הממסד הגזעני.בכל מקום בעולם מפכ״ל גזעני כמו שבתאי היה מפוטר ברגע. שבתאי - תתפטר!".

ח"כ אחמד טיבי הגיב ואמר כי "קביעה מבישה וגזענית של המפכל.משטרה גזענית ואלימה. ומוקיון אחד שמפקח עליהם,ומה שמעניין אותו זה הספין שהוא יעשה למפכל.אזרחים ערבים ימשיכו למות. אין להם משטרה שתשמור עליהם. ילדים ימשיכו להיקטל. רצח ערבים זה הדבר האחרון שמטריד את השר פיתהמר.הערבי מופלה לרעה גם בחייו וגם במותו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר