ישראל במלחמהישראל במלחמה
ממשלה בדרך

מסתמן: נתניהו, לפיד ובנט יחתמו אחה"צ על ההסכם

חלקה הראשון של פגישת נתניהו וליברמן עם לפיד ובנט הסתיימה, אחר-הצהריים הם ישובו וייפגשו, כאשר לפי ההערכות בפגישה זו יחמו על ההסכם הקואליציוני ומתווה הממשלה. לפי הדיווחים, הממשלה הבאה תמנה בין 20 ל-22 שרים, לאור התעקשות לפיד. מפלגת 'הבית היהודי' תקבל שלושה שרים בלבד (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יש הסכם? לפיד ונתניהו (צילום: פלאש 90)

ממשלה בדרך: ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן, יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד ויו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט, סיימו את חלקה הראשון של פגישתם.

הארבעה נועדו בלשכת ראש הממשלה בירושלים, וצפויים לשוב ולהיפגש אחר-הצהריים.

לפי ההערכות במערכת הפוליטית, בפגישתם אחה"צ יחתמו הארבעה על ההסכמים הקואליציוניים ויסכימו ביניהן על מתווה הממשלה החדשה, ה-33 במספר.

אחת מנקודות המחלוקת העיקריות בין הצדדים הוא מספר השרים שתמנה הממשלה הבאה כמו גם התיקים שתקבל כל מפלגה.

לפי הדיווח של רינה מצליח ב'חדשות 2', ההצעה האחרונה בה דנו הצדדים היא הקמת ממשלה של 22 שרים, כאשר מפלגת 'יש עתיד' תקבל 4-5 שרים ומפלגת 'הבית היהודי' תקבל שלושה תיקים בלבד.

בסיעת הליכוד, הרוחות תוססות בקרב חברי הכנסת, לאור אכזבתם הצפויה מאי קבלת תפקידי שרים, להם הם כה מייחלים.

בתוך כך, העיתונאי בן כספית מדווח באתר 'דה פוסט' כי הממשלה הבאה תמנה 20 שרים בלבד, 11 שרים לליכוד ביתנו, ארבעה ל'יש עתיד', כולל שאול מופז שייכנס על המכסה של לפיד, שלושה ל'בית היהודי' ושני שרים למפלגת 'התנועה' של ציפי לבני.

לטענת בן כספית, לפיד ממשיך להתעקש על גודל הממשלה, והודיע כי לא ייכנס לממשלה שתמנה יותר מ-20 שרים. במקביל הוא ממשיך להתעקש לקבל את תיק החינוך, כאשר הוא מוותר על כמות התיקים הוא לא מוכן לוותר על חשיבותם.

"כל זאת, כאמור, אם לא יהיו (שוב) שינויים דרמטיים של הרגע האחרון", מדגיש בן כספית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר