המתח בין 'הבית היהודי' ו'יש עתיד'

פרי: "נתעקש על חובת גיוס; אריאל חיבל בצומת רגישה"

שר המדע יעקב פרי תקף בסוף השבוע את שר השיכון אורי אריאל ואמר כי החלטתו להוציא 20 יחידות דיור בהתנחלויות למכרזים, היא "חבלה אמיתית בצומת הכי רגישה של ישראל" • פרי התייחס לחוק הגיוס ואמר כי מפלגתו לא תוותר על סעיף חובת הגיוס. "חושש שהבית היהודי ינסו לחרר את החוק" הוסיף שר המדע (פוליטי)

ישראל כהן | כיכר השבת |
"אריאל חיבל בצומת הרגישה של ישראל", שר המדע (צילום: פלאש 90)

שר המדע יעקב פרי, מראשי מפלגת יש עתיד אמר בסוף השבוע כי "יש עתיד לא תאפשר חוק גיוס לחרדים ללא חובת גיוס", זאת לאור ניסיונות הבית היהודי להוציא את סעיף חובת הגיוס (סנקציות פליליות) מהצעת החוק.

פרי אמר במהלך דבריו כי "ניסיון איילת שקד להוציא את חובת הגיוס מהחוק, ולהחליפו בתמריצים כלכליים שלילים (ביטול הנחות ארנונה וכו), שאינם אפקטיביים – ירוקן את החוק שאושר בממשלה".

הוא הדגיש בנוסף כי נוכח יחסי הכוחות בממשלה וההכרעה הקרבה בנושא, הוא "חושש שהבית היהודי ינסו לחרר את החוק".

"צריך להבין שיש פה היבט ערכי, משפטי וציבורי" אמר פרי. "אנחנו נמצאים בישורת האחרונה, אנו מקווים שהחוק יגיע להצבעה בסוף נובמבר, יש עתיד לא תסכים להסרה של חובת הגיוס, לא ייתכן שעל הציבור החילוני תחול חובת גיוס ועל מגזר החרדי לא תחול.

הפגנת חרדים נגד חוק הגיוס (צילום: ישי כהן)

באשר להתנגדות החריפה במגזר החרדי להצעת החוק אמר פרי: "גם הציבור החרדי הפנים את החוק, ומבין שהם צריכים לשנות דיסקט. הם צריכים זמן הסתגלות".

במהלך נאומו, התייחס פרי ליחסים בתוך הממשלה מול מפלגת הבית היהודי, והאשים כי שרים בממשלה מנסים לחבל במאמצי המו"מ כשהוא מפנה אצבע מאשימה כלפי שר השיכון אורי אריאל: "שר השיכון והמהלך הפזיז שלו בנושא הבניה בהתנחלויות מחבל וחיבל באינטרס הישראלי, בטיימינג הרגיש ביותר של ישראל מול ארה"ב, אירופה והפלסטינים. מדובר בחבלה אמיתית בצומת הכי רגישה של ישראל".

על חילוקי הדעות הפוליטיים אמר כי "בנושא המדיני והמו"מ עם הפלסטינים פעורה תהום אדירה בינינו לבין הבית היהודי. במוקדם או במאוחר הקרע הזה יעלה גם על שולחן הממשלה , ואז אחת המפלגות תצטרך לנטוש את שולחן הממשלה".

במענה לשאלה האם ישראל נמצאת בפתחה של אינתיפאדה שלישית, אמר השר פרי: "אני מקווה שלא, מקרה הרצח האחרונים הן תופעה של מפגעים בודדים, אבל המו"מ המדיני לא יביא הישג והמשבר עם ארה"ב יעמיק , רגשות התסכול עלולות להביא אותנו לפרץ של פיגועי טרור או התארגנות פח"ע אזרחית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר