ישראל במלחמהישראל במלחמה

הקבינט החליט: סנקציות נוספות על הרשות

הקבינט המדיני בטחוני התכנס על רקע הקמת ממשלת האחדות הפלסטינית, והחליט להמשיך בעצירת המשא ומתן. בנוסף, חברי הקבינט אישרו הטלת סנקציות נוספות על הרשות הפלסטינית

ישי כהן | כיכר השבת |
ראש הממשלה הישראלי (צילום: פלאש 90)

ממשלת אחדות פלסטינית: הקבינט המדיני בטחוני התכנס הצהריים (שני) בעקבות ממשלת האחדות הפלסטינית בין אבו מאזן לחמאס. בסיום הדיון החליטו חברי הוועדה פה אחד "להמשיך ולפעול בהתאם להחלטת הקבינט ולא לנהל משא ומתן עם ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס, ארגון טרור הקורא להשמדת ישראל.

"לפעול, לרבות בזירה הבינ"ל, נגד שיתוף אירגוני טרור בבחירות. להסמיך את ראש הממשלה להטיל סנקציות נוספות על הרשות הפלסטינית. לראות בממשלה הפלסטינית כנושאת באחריות על כל הפעולות הפוגעות בביטחון ישראל שמקורן ביהודה, שומרון ועזה. להקים צוות שיבחן דרכי פעולה מול המציאות שנוצרה, ולקראת מצבים מדיניים וביטחוניים שיווצרו בעתיד".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בסיום הדיון הדיון בקבינט כי: "אבו מאזן אמר היום כן לטרור ולא לשלום. זהו המשך ישיר למדיניות סרבנות השלום של אבו מאזן; בעוד שישראל ביצעה צעדים אמיצים וכואבים למען התהליך המדיני וממשיכה להיות מחויבת לשלום, אבו מאזן סירב להאריך את המו"מ, דחה את מסמך המסגרת האמריקני, ממשיך להסית נגד ישראל, הצטרף חד צדדית לאמנות האו"ם ועתה גם כרת ברית עם ארגון הטרור חמאס"

נתניהו הדגיש כי "אבו מאזן כרת ברית עם ארגון החמאס, שאחראי לרצח יותר מאלף ישראלים חפים מפשע, ולירי של אלפי טילים לערי ישראל.

"אבו מאזן כרת ברית עם חמאס, ארגון המוכרז כארגון טרור בארה"ב, באירופה, במצרים וברחבי העולם ודוחה לחלוטין את תנאי הקהילה הבינלאומית ובהתאם לזה הקהילה הבינלאומית צריכה להתייחס אליו.

"גם בימים האחרונים מנהיגי ארגון הטרור חמאס חוזרים ומדגישים את מחויבותם לדרך הטרור ולחיסולה של מדינת ישראל. ההסכם עם חמאס מטיל על אבו מאזן אחריות ישירה לטרור היוצא מעזה.

"מדינת ישראל לא תנהל משא ומתן מדיני עם ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס, ארגון טרור הקורא להשמדת ישראל" אמר רה"מ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר