אשר ללפיד: "עזוב את משרד האוצר, לך למשרד התקשורת"

חבר הכנסת יעקב אשר התייחס לתקציב 2015 במליאת הכנסת, וקרא לשר האוצר יאיר לפיד לעזוב את משרדו לטובת משרד התקשורת: "כך תגרום פחות נזק לציבור הישראלי" (פוליטי,ארץ)

שאול כהנא | כיכר השבת |

בנאום סוער במליאת הכנסת שעסק בתקציב לשנת 2015, תקף ח"כ יעקב אשר את שר האוצר יאיר לפיד וקרא לו לעבור מתיק האוצר לתיק התקשורת.

"ראיתי היום את שר האוצר בנאומו על התקציב. ביום חגיגי כזה של הצגת התקציב הוא היה אמור להיות במיטבו. עם הרטוריקה, הסרקזם והעוקצנות. עם תנועות המתאגרף הידועות. במקום זה ראינו יאיר לפיד אפור. קורא מילה במילה מהדף. מדבר בשקט. בלי תנועות גוף. בלי הביטחון העצמי שאנו קוראים לו יהירות. מה קרה"?

"מאז שנכנסת לפוליטיקה, אדוני שר האוצר", אמר ח"כ אשר בנאומו, "ניסית - ואפילו הצלחת לתקופה מסויימת – למכור לציבור שסובל מהמצב הכלכלי ומיוקר המחיה, כי הפתרון לכל בעיותיהם נמצא לא פחות ולא יותר, אצל הציבור החרדי. ביום בו הציבור החרדי יפסיק לשדוד את קופת המדינה, אמרת, תבוא הישועה למשק הישראלי והכלכלה תתייצב ותשגשג. הסתה במיטבה!".

"וכך הסתערת בשמחה על הציבור החרדי" המשיך ח"כ אשר, "קיצצת באכזריות בקצבאות הילדים, בתקציבי הישיבות, באימהות חרדיות עובדות. אבל אז התברר לך לצערך, שבסוף היום צריכים להגיש דין וחשבון. ושהציבור הישראלי לא באמת קונה את הבלוף האכזר הזה. התברר לך, שיום אחד צריכים לעמוד מול הציבור הישראלי ולנסות להראות לו מה באמת עשית בשבילו חוץ מהתעללות מיותרת שלא מוסיפה באמת למשק הישראלי. אלא היא חלק מאג'נדה פוליטית שלך נגד אוכלוסייה זו".

"והציבור" אמר ח"כ אשר "ציבור בוחריך העייף, כבר לא מאמין לך, הוא רוצה שתקיים את ההבטחות שלך אבל אתה לא מסוגל לעשות את זה בשבילו. הם התייאשו, הבוחרים. התייאשו והלכו".

"אז אחרי שהבנת שהשיטה הזאת של למכור לציבור שהחרדים אשמים בכל, פשטה את הרגל. אולי הגיע הזמן שתבקש סליחה מהאנשים האלו שעל גבם רכבת. ואחרי שתבקש את סליחתם תעמוד באומץ ותגיד למצביעיך שהולכת אותם שולל ולקחת לעצמך תפקיד שגדול ממידותיך בכמה מספרים".

"יש לי בשבילך עצה" אמר אשר בסרקזם: "עזוב את תיק האוצר שאינו מתאים לכישוריך. קח את תיק התקשורת שהתפנה לאחרונה ותפור למידותיך. זה המקצוע שלך. שם תרגיש כמו דג במים. ותגרום פחות נזק לציבור הישראלי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר