אושר בקריאה טרומית

החוק עבר, גפני הוצא מהמליאה

במהלך הדיון על ´חוק גפני´, צעק יו"ר ועדת הכספים לעברה של ח"כ רונית תירוש "מי אתם שתחנכו אותנו, מי את שתחנכי אותנו ללימודי הליבה". גפני צעק עד שהוצא מהמליאה, אבל הצעת החוק שלו אושרה בקריאה טרומית

גפני, משוחח עם מקלב, לפני הוצאתו. צילום: פלאש 90

יום חג ללוחם הפרלמנטרי יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני. הצעת החוק שלו למימון רשתות החינוך העצמאיות, עברה היום במליאה, לא לפני שגפני הוצא מהמליאה בסערת הויכוח על ח"כ רונית תירוש בעניין תכנית הליבה.

הצעת החוק שבאה שכיודע על רקע כשלון חוק נהרי, עברה בתמיכת הקואליציה, ובתמיכתם השקטה של ראשי ש"ס, למגינת ליבו של חבר הכנסת משולם נהרי, שחוק גפני העניק פלומבה של כישלון על החוק שהיה אמור להיות נזר תפארתו.

ההצעה אושרה ברוב של 39 חכ"ים בעד, 25 נגד, ונמנע אחד.

במהלך הדיון נאמה ח"כ רונית תירוש כנגד הצעת החוק הנותנת מימון למוסדות שאינם לומדים את תכנית הליבה של משרד החינוך, וגפני השיב לה בצעקות "מי אתם שתחנכו אותנו, אני משלם ארנונה לממן אותך! כשאת היית מנכ"לית משרד החינוך, לימודי היהדות היו בשפל, את זאת שתחנכי אותנו ללימודי הליבה? בושה...".

זעקותיו של גפני לא פסקו, ויו"ר הישיבה נאלצה להוציא את מגיש הצעת החוק מהמליאה, עד לסיום נאומה של ח"כ תירוש.

ההצעה זכתה לתגובות סוערות. ח"כ ניצן הורוביץ (מרץ) תקף בחריפות את הצעת החוק ואמר "הצעת החוק היא מעשה לא ציוני, לא ממלכתי, היא מכרסמת תחת החינוך הממלכתי, ויש לדחות אותה בשאט נפש".

גם בקואליציה היו שהתנגדו להצעה. ח"כ אופיר פינס (עבודה) אמר כי: "הממשלה מחסלת את החינוך הממלכתי. בתוך עשרים שנה ישראל תהפוך למדינת הלכה. החוק הזה יהווה אות קין על מצחו של שר החינוך גדעון סער. מוכרים את רוב הציבור לידי מיעוט קיצוני".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר