אמסלם מחולל סערה

הצעת חוק: ראש ממשלה לא ייחקר בעת כהונתו

ח"כ דוד אמסלם מהליכוד הודיע כי יגיש עם פתיחת מושב החורף, הצעת חוק שתמנע חקירת ראש ממשלה מכהן על עבירות קלות שעונשן בחוק פחות מחצי שנה (פוליטי , בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
דוד אמסלם (צילום: מרים אלסטר - פלאש 90)

האם נתניהו יוכל להתרווח בכסאו בהמשך הקדנציה? יו"ר ועדת הפנים והסביבה, ח"כ דוד (דודי) אמסלם מהליכוד, יוזם הצעת חוק חדשה שתאסור על חקירה פלילית נגד ראש הממשלה בגין עבירות קלות.

"בהצעת החוק שלי מוצע כי לא תיפתח חקירה פלילית נגד ראש ממשלה בעבירה שדינה עד שישה חודשי מאסר", כתב אמסלם בפוסט שפרסם הבוקר בחשבון הפייסבוק שלו. הכנסת נמצא כרגע בפגרת הקיץ והוא צפוי להגיש את ההצעה מיד עם פתיחת מושב החורף.

חבר הכנסת, שטוען כי ההצעה הוגשה ללא ידיעת נתניהו, הוסיף וכתב: "באשר לעיתוי הגשת ההצעה, זו שאלה לא רלוונטית. הרי במדינה שלנו בכל רגע נתון מתנהלת חקירה סמויה וגלויה נגד ראש ממשלה. אני מציע למי שמעלה את השאלה הזו לעדכן אותי בחלון פנוי שאין בו שום חקירה ואשמח להגיש את ההצעה כדי שלא ינסו לחפש מניעים או אינטרסים כאלו ואחרים".

הוא הדגיש כי "מאחר שאין זה ראוי כי ראש הממשלה לא ייתן את הדין על עבירות אלה, מוצע לקבוע כי תקופת כהונתו לא תבוא במניין תקופת ההתיישנות של העבירה, וכך יהיה ניתן לחקור אותו בעניינה לאחר תום תקופת כהונתו".

עוד כתב אמסלם כי "ראש ממשלה בישראל הוא התפקיד החשוב ביותר. עליו לקבל החלטות הרות גורל בסוגיות המשפיעות על הציבור כולו; מהלכים מדיניים, ביטחוניים, כלכליים וחברתיים. אי-אפשר להעסיק אותו כמעט בכל יום בחקירות. אני לא מכיר מדינה דמוקרטית אחת בעולם שראש הממשלה שלה מככב בתדירות כזו בענייני חקירות ופרשיות שונות ומשונות".

"אף אחד לא באמת מאמין שבכל העולם יש צדקנים ורק בישראל יש גנבים. בשלושים שנה האחרונות לא היה ראש ממשלה אחד שלא היה עסוק בחקירות: רבין ופרשת הדולרים של רעייתו, ברק והעמותות, שרון והאי היווני, אולמרט והנסיעות, נתניהו והמתנות, הבקבוקים ועוד", כתב אמסלם.

אמסלם שהתנגש לא מעט עם נתניהו בחודשים האחרונים במיוחד בנושא הפלאשמורה חש ככל הנראה שעליו לחמם את היחסים עם ראש הממשלה

לא בטוח שנתניהו יהנה מחיבוק הדוב של אמסלם וסביר להניח שהוא יעדיף שלא לתמוך בכך באופן רשמי כדי לחסוך מעצמו ביקורת נוספת כביכול יש לו ממה לחשוש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר