ישראל במלחמהישראל במלחמה

נתניהו: "קודם שהפלסטינים יכירו במדינה יהודית"

ראש-הממשלה נפגש הערב עם שליח ארה"ב למזרח התיכון והביע עמדה ברורה: "נקדם את הרעיון של שני מדינות לשתי עמים, אחרי שהפלסטינים יכירו בישראל כמדינה יהודית"

קשיי המו"מ: אחרי סבב הפגישות שערך שליח ארה"ב למזרח-התיכון ג'ורג' מיטשל, עם פוליטיקאים ישראלים, הוא נפגש הערב (חמישי) עם ראש-הממשלה בנימין נתניהו.

נתניהו הפתיע את מיטשל, כשהציג עמדה תקיפה נגד הרעיון של "שני מדינות לשתי עמים", אותו מנסה לקדם מיטשל בקדחתנות. "ישראל תקיים מו"מ עם הפלסטינים ותקדם את רעיון שתי המדינות לשני העמים רק כשהפלסטינים יכירו בישראל כמדינת העם היהודי", אמר נתניהו. "ישראל מצפה מהפלסטינים שקודם כל יכירו בישראל כמדינת העם היהודי לפני שתתחיל לדבר על פיתרון שתי המדינות", אמר.

נתניהו עוד הוסיף ואמר כי "בכל הסדר שיהיה, ישראל חייבת לשמור על האינטרסים הביטחוניים שלה. ישראל חייבת להבטיח שהתהליך המדיני עם הפלסטיניים לא יהפוך את יהודה ושומרון ל'חמאסטן 2' שתאיים על ירושלים ועל שפלת החוף".

במהלך הפגישה, הביע נתניהו את תקוותו כי בכדי לקדם תהליך שלום, צריך את תמיכת מדינות האיזור. "כל מדינות האזור מבינות טוב יותר את משמעות האיום האירני", נימק נתניהו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר