הביקור בישראל

מודי לריבלין: "ישראל היא חברה אמיתית"

ראש ממשלת הודו התארח בבית הנשיא כחלק מביקורו הרשמי ואמר כי "אני מרגיש כאן בבית". ריבלין: "אתה אחד המנהיגים הגדולים של הדמוקרטיות בעולם, מעריכים את ביקורך" (בארץ)

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

"ישראל היא חברה אמיתית, אני מרגיש כאן בבית", כך אמר הבוקר (רביעי) ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, בביקור רשמי בבית הנשיא בירושלים. הוא התקבל בחום על ידי הנשיא ראובן ריבלין וחתם בספר האורחים.

מודי שנמצא בישראל לביקור בן שלושה ימים בישראל הוא ראש ממשלת הודו הראשון שמבקר ומאז ומעולם בישראל מה שמסמל את החממות היחסים בין ישראל למעצמה הכלכלית מהגדולות בעולם.

ריבלין בירך את מודי ואמר: "חלפו רק שמונה חודשים מהביקור שלנו בהודו, שלא יישכח. מצאנו אומה עצומה עם שאיפות חזקות". לדבריו, "אתה אחד המנהיגים הגדולים של הדמוקרטיות בעולם ואנו מעריכים מאוד את הביקור שלך בישראל. יש לנו הרבה במשותף ואנחנו עושים הרבה במשותף, אנו מבינים היטב את העמדות שלך לגבי הצורך לשתף פעולה ו'לייצר בהודו'.

"גם אנחנו ב-1948 חשבנו שצריך לייצר בישראל, אנו מבינים את זה היטב ועושים רבות ליישם את רעיונותיך. מצאתי שאתה אחד המנהיגים שמבין את צרכי העם שלו והצרכים והיכולות של הצד השני".

מודי מצידו הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה והתייחס לביקורו של ריבלין בהודו: "הקדשת זמן לראות את המדינה ואני שמח שהייתה לנו הזכות לארח אותך. מאתמול, מקבלת הפנים החמה שלה זכיתי אני מרגיש שכל המדינה שמחה לקבל אותי ואת המשלחת. הרשו לי להביע את תודתי".

עוד הוסיף: "ישראל היא חברת אמת. אני חש כאן לגמרי בבית. החום שאני מקבל מכולם וממך - הוא הבעת כבוד לכל האומה ההודית".

אמש התארח מודי בבית ראש הממשלה שם הוגשה לו ארוחת ערב צמחונית על ידי שפית של אוכל הודי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר