כנסת נכבדה

מרגש: בחור-ישיבה נשא נאום במליאת כנסת ישראל

היסטוריה במליאת הכנסת: הבחור ישראל אריה לייב בכר, בן תורה מישיבת חב"ד ביתר עלית נשא אמש נאום במשכן במסגרת חגיגות השישים לייסוד המקום. את הנאום הוא נשא בפני ראש-הממשלה, הנשיא וחברי הכנסת. בפנים: הנאום המלא והמרגש, בוידאו ותמליל (חדשות)

מנחם כץ | כיכר השבת |
המליאה, היום (צילומים: ברלה שיינר, COL)

היסטוריה במליאת הכנסת: הבחור ישראל אריה לייב בכר, בן תורה מישיבת חב"ד ביתר עלית נשא נאום במשכן במסגרת חגיגות השישים. את הנאום הוא נשא בפני ראש-הממשלה, הנשיא וחברי הכנסת.

להלן התמליל המלא.

כבוד היו"ר כנסת נכבדה.

הרבי מליובאוויטש טבע את המוטו ולפיו, "כשם שעל יהודי להניח תפילין מידי יום, כך מוכרח הוא להקדיש חמש עשרה דקות יומיות להתבוננות איך אפשר לעשות ליהודי אחר טובה פיזית או רוחנית". כילד שזכה לגדול בשליחותו של הרבי, ששלח את הורי לפתוח ולפתח בית חב"ד בגבעת זאב, הנתינה וההתמסרות לזולת בכל זמן ובכל מקום היא חלק מרכזי מחיי.

לצערי, הנתינה וההתמסרות למען הזולת כערך מרכזי בחברה הישראלית הולכות ונעלמות, והדיבר האחד עשר הוא בכלל 'אל תצא פראייר'. דווקא בחברה שלנו, זו שבה כל אדם דואג רק לעצמו, אנחנו בני הנוער, מצפים לראות שההנהגה שלנו היא אחרת. אנחנו רוצים לראות שאתם נבחרי העם, מציגים בפנינו דוגמה לנתינה והתמסרות לכלל החברה הישראלית ולא רק לחלק ממנה.

חברי הכנסת, הנתינה לזולת היא כרטיס הביקור של העם היהודי, דאגו לכך, שהנתינה תהיה חלק מסדר היום של החברה הישראלית. כל אחד ואחת מאיתנו אוהב לקבל. אסור שנשכח גם לתת.

בברכת 'איש את רעהו יעזורו, ולאחיו יאמר חזק'! ויחד נביא את הגאולה האמיתית והשלמה בקרוב ממש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר