חוקרים פרטיים?

המפכ"ל רוני אלשיך הוזמן לכנסת להבהיר את האשמות

מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך הוזמן לדיון בוועדת הפנים של הכנסת בכדי להסביר את הטענות כי אנשי ראש הממשלה בנימין נתניהו הזמינו חוקרים פרטיים נגד חוקרי לה"ב 433 (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
רב ניצב רוני אלשיך בכנסת (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ יואב קיש קבע דיון מיוחד, שיתקיים מחר (רביעי), בסוגיית התנהלות המשטרה בחקירות ראש הממשלה.

לדיון הוזמן מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך שיצטרך להסביר חברי הכנסת את פשר דבריו בתוכנית 'עובדה', דברים מהם הובן כי אנשי ראש הממשלה בנימין נתניהו שכרו חוקרים פרטיים בכדי לעקוב אחר התנהלות חוקרי לה"ב 433 הקשורים לחקירות נתניהו.

כזכור, אתמול פנה ח"כ מיקי זוהר ליו"ר הוועדה בבקשה לזמן דיון מיוחד בהשתתפות אלשיך. לדבריו: ""מחד גיסא אם לכאורה מאמינים חוקרי המשטרה כי ראש הממשלה או מי ממקורביו פעל לכאורה נגדם באופן אישי ושלח חוקרים פרטיים לעקוב אחריהם כיצד הם יכולים להמשיך לחקור אותו ולהגיש המלצות נגדו באופן אובייקטיבי ובלתי תלוי?".

"ומאידך גיסא", כתב זוהר, "במידה וישנם גורמים העויינים את ראש הממשלה המעוניינים בהדחתו בכל מחיר, הייתכן שהגורמים הללו פעלו לשם הפעלת לחץ פסול על החוקרים כדי להאשים את ראש הממשלה בכל מחיר? גם לראש הממשלה מגיעה חקירה אמיתית מאוזנת והוגנת שתביא לחקר האמת".

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה ליו"ר הוועדה קיש וכתב כי "כל מי שמדינת ישראל יקרה לו אמור לא לישון טוב בלילה לנוכח הדברים שעלו בתכנית. עצם פרסום הראיון בעיתוי הזה, ההאשמות ההדדיות והסערה הציבורית שנוצרה בעניין, יוצרים תחושה לא נוחה, ואולם תוכן הדברים מטריד ולא נותן מנוח".

סמוטריץ' ביקש: "אני סבור שהכנסת, האמונה על הפיקוח על הרשות המבצעת, אינה יכולה לשבת בשקט לנוכח התרחשויות אלה ומתבקש כי הכנסת תדון ותתייחס לכך. כשלעצמי אני סבור כי נדרשת כאן וועדת חקירה בלתי תלויה שתהפוך כל אבן ותגיע לחקר האמת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות