ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מכפישים את צה"ל"

אושר בכנסת: החוק שיעצור את 'שוברים שתיקה'

מליאת הכנסת אישרה הלילה ברוב את חוק 'שוברים שתיקה', החוק שיאפשר למנוע מאנשי ארגוני השמאל הקיצוני להיכנס לבתי הספר: "שוברים שתיקה חצו מזמן את גבולות השיח הלגיטימי" (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
מליאת הכנסת (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

מליאת הכנסת אישרה הלילה (שלישי) את חוק 'שוברים שתיקה', שקידמה סיעת 'הבית היהודי'. החוק יאפשר לשר החינוך למנוע מאנשי ארגוני השמאל הקיצוני להיכנס לשטחי בתי הספר בישראל.

שר החינוך נפתלי בנט: "המציאות שבה ארגונים שחותרים תחת הלגיטימיות של מדינת ישראל ומכפישים את חיילי צה״ל יחלחלו אל תלמידי ישראל - הסתיימה היום. שוברים שתיקה חצו מזמן את גבולות השיח הלגיטימי כשבחרו להוציא את דיבתה של מדינת ישראל רעה בזירה הבינלאומית.

"כל עוד הם פועלים בחו"ל כנגד מדינת ישראל וצה"ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך. רוצים לפעול ? תפעלו בתוך הבית. במערכת החינוך, האמונה על עיצוב דור העתיד, לא יינתן ביטוי לקולות מעין אלו".

ח"כ שולי מועלם רפאלי: "היום שמנו סוף למצבים בהם פעילי שוברים שתיקה וארגונים דומים נכנסים לבתי ספר כדי להסית נגד חיילי וקציני צה"ל ומוציאים את דיבת המדינה רעה. מערכת החינוך נועדה להקנות ערכים של אהבת האדם והמדינה ושירות צבאי משמעותי. מי שפועל נגד ערכי ייסוד אלו, לא יהיה רשאי עוד להיכנס למוסדות החינוך בישראל. מעבר למגבלה זו, החוק מטביע אות קלון ציבורי על שוברים שתיקה ועל פעיליה".

בארגון "שוברים שתיקה" הגיבו ואמרו: "אחרי ההדתה, מגיעה ההשתקה: שר החינוך נפתלי בנט כל כך מפחד משוברים שתיקה שהוא העביר 'חוק להשתקת הכיבוש'. בנט רוצה להתנחל בכיתות של מערכת החינוך הממלכתית ולהרביץ בהם את תורתו, כפי שהוא ביטא אותה בתקשורת: מוצדק לירות בילדים פלסטינים בני שמונה, אבל אסור לפנות מתנחלים מבתיהם.

"הניסיון הזה לסתום לשוברים את הפה, לא יצליח להסתיר מהם את הכיבוש, אבל הוא מוכיח עד כמה בנט וחבריו מפחדים מה אידיאולוגיה של עצמם. הגיע הזמן שיפנימו בנט וחבריו שכל עוד יש כיבוש יהיו גם חיילים שישברו שתיקה שיחשפו מה אנחנו עושים בשטחים כבר 51 שנים. רוצים לסתום לנו את הפה? סיימו את הכיבוש".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר