ישראל במלחמהישראל במלחמה

הועדה המחוזית בירושלים חוזרת לפעילות: "בעת ביקורים מיוחדים מארה"ב לא ידונו נושאים רגישים"

לראשונה מאז הביקור של סגן נשיא ארה"ב ג´ו ביידן בחודש שעבר, תתכנס בשבוע הבא הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים. דיווח (מדיני)

ניצן ארליך | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

לראשונה מאז ביקורו באיזור של סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בחודש שעבר, תתכנס בשבוע הבא הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים, כך חושף היום (ד') שר הפנים אלי ישי בראיון לרדיו קול חי.

בחודשיים האחרונים לא אושרה אף תוכנית בנייה בירושלים משום שהוועדה המחוזית נמנעה מלהתכנס בעקבות חשיפת אישור 1,600 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה בעיר, בעת ביקורו של ביידן בארץ.

שר הפנים, אלי ישי, התראיין היום לתכנית בצהרי היום ברדיו קול חי ואמר כי הורה לוועדה המחוזית לתכנון ובניה בירושלים "לשוב ולהתכנס לדיונים השוטפים, כפי שנעשה בעבר, לגבי כל ירושלים ללא יוצא מן הכלל".

השר הסביר כי "בעקבות הביקור של סגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, הוקמה ועדה לבחון את התקלה שקרתה בו ביום. ההחלטה שהתקבלה אומרת כי הדיונים יתקיימו כסדרם, אך ביום שיש בו ביקורים מיוחדים של אישים חשובים מארצות הברית, באותו יום לא יהיה דיון בנושאים רגישים".

ישי הוסיף: "אני יודע מראש הממשלה שאין הקפאה בירושלים. אמרתי לו שאנחנו ממתינים זמן רב מאז הביקור של ביידן. אני מכבד את האמריקנים ומלא הערכה גדולה ועצומה אליהם. אין לנו עניין להתגרות בהם ולכן ביום שיש ביקורים לא נפגע באורחים שלנו. הם מבינים שאי אפשר להקפיא את הבניה בירושלים, ולכן הועדות ימשיכו לדון ולהחליט על אישורי בניה בכל ירושלים כרגיל".

באשר לחידוש המשא ומתן אמר ישי כי "ישראל רוצה שלום ותהליך מדיני יותר מכל אחד בעולם. זו תסמונת שתמיד ישראל מואשמת בכישלון השיחות. הדברים תלויים לא בנו אלא בהם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר