ישראל במלחמהישראל במלחמה
"פוגע במאמץ"

שליח טראמפ על עסקת המאה: ספקולציות

ג'ייסון גרינבלט הגיב לזעם הפלסטיני בעקבות דיווחים מתוך תכנית השלום של הנשיא טראמפ ואמר כי "הספקולציות לא מסייעות ופוגעות במאמץ". לדבריו, לא ייחשפו פרטים (מדיני)

(צילום: FLASH90)

על רקע הדיווחים השונים מתוך תכנית השלום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צייץ היום (שלישי) שליחו למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט כי "הספקולציות לא מסייעות ופוגעות במאמץ".

לדבריו, "ג'ארד קושנר, שגריר ארצות הברית בישראל ואני מעריכים את העניין במאמצי השלום שלנו בשנתיים האחרונות, אבל, אנחנו לא מתכוונים לחשוף פרטים על התכנית מבעוד מועד".

"עבדנו קשה לנסח את מה שאנחנו מאמינים כהוגן, ריאליסטי ובר ביצוע בתכנית. הסכמים הוגנים דורשים פשרות. רק הצדדים עצמם יכולים לפתור את הקונפליקט. אנחנו מאמינים שתכניתנו תוכל לסייע להם לעשות זאת".

על פי דיווח בעיתון הוושינגטון פוסט, בשם גורמים שציטטו את חתנו היהודי של הנשיא, ג'ארד קושנר, המשמש כיועצו המיוחד של טראמפ, "עסקת המאה" אינה כוללת הקמת מדינה פלסטינית.

לפי הדיווח, התכנית תכלול שיפור מרחיק לכת בחיי הפלסטינים, מגוון הטבות כלכליות והקמת אוטונומיה, אך כאמור, ללא הקמת מדינה פלסטינית עצמאית.

הדיווח עורר זעם בקרב בכירי הרשות הפלסטינית. כך לדוגמה, ד"ר סאיב עריקאת אמר: "זו תוכנית שנועדה להרוס את תהליך השלום ואת החוק הבינלאומי. לא יהיה שלום בלי הקמת מדינה פלשתינית בגבולות 67 ובירתה מזרח ירושלים".

בישראל היום צוטטו בכיר נוסף שאמר כי "גם אם ניאלץ להמתין קדנציה נוספת עד שטראמפ יסיים את תפקידו, נעשה זאת ולא נקבל עסקה שאינה כוללת מדינה עצמאית בגבולות 67. זה נראה כאילו שנתניהו הוא זה שעומד מאחורי תוכנית השלום הבזויה הזו, כיוון שהוא יודע שהפלסטינים לעולם לא יסכימו לקבלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר