"נמל חיזבאללה"

דנון חשף: כך איראן מבריחה ציוד לתוך לבנון

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון חשף מידע מודיעיני חדש במועצת הביטחון: איראן וגורמים סורים מבריחים ללבנון ציוד דו שימושי לטובת התעצמות חיזבאללה, דרך נמל ביירות (מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: משלחת ישראל לאו"ם)

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, חשף היום (שלישי) במהלך דיון של מועצת הביטחון על המצב במזרח התיכון, מידע מודיעיני אודות מעורבותה של איראן בהתעצמותו של חיזבאללה בלבנון באמצעות סיוע מסוריה, המהווה הפרה של החלטה 1701.

"בשנים 2018-2019 ישראל זיהתה פעילות איראנית להעברת אמצעים דו-שימושיים שמטרתם לקדם את פרוייקט ייצור הטילים של חיזבאללה" חשף דנון בפני חברות המועצה.

"בהובלת כוח קודס, איראן העבירה דרך הנמל הימי של ביירות ציוד דו-שימושי לחיזבאללה שסייע להעצים את התחמשות ארגון הטרור נגד מדינת ישראל. הנמל הימי של ביירות נהפך לנמל הבית של חיזבאללה".

לדברי דנון, איראן וחיזבאללה הסתייעו בגורמים סורים שרכשו את הציוד מחברות אזרחיות זרות ושינעו את הציוד ללבנון. גורמים אלו הטעו את החברות בכך שהסוו את המטרות האמיתיות שלהן נועד הציוד - מפעלי ייצור הטילים של חיזבאללה.

(צילום: משלחת ישראל לאו"ם)

"האם אתם בטוחים שהחברות שלכם יודעות מה היעד הסופי של המשלוחים האלה?" שאל דנון את השגרירים בדיון.

השגריר הישראלי אמר כי חיזבאללה משתמש בקביעות במתקנים אזרחיים של מדינת לבנון על מנת לשנע העברות אמל"ח (אמצעי לחימה) באופן בלתי חוקי ותחת הפרה בוטה של החלטה 1701 של מועצת הביטחון.

דנון הציג למועצת הביטחון מפה ובה נתיבי העברות אמל"ח המשמשים את חיזבאללה בהתחמשותו נגד ישראל - משדה התעופה של דמשק לשדה התעופה ח'רירי בביירות; מעברי הגבול הרשמיים בין סוריה ולבנון, כדוגמת מעבר אלמצנע; והנמל הימי של ביירות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר