אחרי פסגת האחדות

נתניהו התחייב לראשי הסיעות: 'בלוק הימין' נמשך

ראש הממשלה הרגיע את ראשי סיעות הימין אחרי הפגישה שתיווך נשיא המדינה בינו לבני גנץ, והתחייב כי הבלוק ביניהם יימשך • מחר: פגישת צוותי המו"מ של מפלגות הליכוד וכחול לבן (ארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (שני) עם ראשי סיעות הימין, ועדכן אותם בפגישה שקיים מוקדם יותר הערב עם בני גנץ, בתיווך נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

בשיחת הטלפון עדכן נתניהו את ראשי סיעות הימין שחתמו על בלוק מאוחד עם הליכוד כי הפגישה הייתה עניינית, והרגיע את החוששים מפירוק הבלוק.

נתניהו אמר לראשי הבלוק כי הוא הדגיש בפגישה שהוא מייצג את כל המחנה הלאומי, פועל בשמו ומנהל מטעם כל הבלוק את המשא ומתן: "אני מחוייב למה שהבטחתי לכם".

בסיום המפגש, הוציאו מפלגות הליכוד וכחול לבן הודעה משותפת ולפיה, ראש צוות המו"מ של הליכוד, יריב לוין, ייפגש מחר עם ראש צוות המו"מ של כחול-לבן, יורם טורבוביץ'.

בהודעה משותפת לראשי המפלגות הגדולות נמסר: "בעקבות פנייתו של הנשיא, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ, שוחחו בניהם על הדרכים לקדם את אחדות ישראל וסיכמו כי ראשי הצוותים של שתי המפלגות יפגשו מחר. הנשיא הזמין את השניים לפגישה נוספת ביום רביעי בערב במעונו".

"ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ הודו לנשיא על התפקיד החשוב אותו הוא ממלא בעת הזו", הוסיפו השניים.

בפגישתם הבהיר הנשיא לשניים כי בתום סבב ההתייעצויות לא קיים מועמד מובהק שזכה לרוב של 61 חברי כנסת להרכבת הממשלה ועל כן מרחב שיקול הדעת השמור לו גדול מתמיד.

הנשיא הדגיש כי בעיניו המצב הנוכחי בו מכהנת ממשלת מעבר, פוגע פגיעה חמורה באזרחי ישראל, וביכולת שלנו להתמודד עם האתגרים שלפתחינו. עוד אמר הנשיא לשניים כי "העם מצפה מכם למצוא את הפתרון ולמנוע בחירות נוספות, גם במחיר אישי ולפעמים גם אידיאולוגי. זוהי לא העת לחרמות".

הנשיא הוסיף עוד כי "ממשלה משותפת ושיוויונית אפשרית, היא יכולה וצריכה לבטא קולות שונים ומגוונים בחברה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות