לא מחכים לרע"מ

הרשימה המשותפת: נתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת

אחרי ישיבה ארוכה, החליטה הרשימה המשותפת ברוב קולות לתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת, ואף להצמיד שלוש הצעות חוק ביוזמת חבריה, מבלי להמתין לעמדת רע"מ (פוליטי)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
(צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)

אחרי ישיבה ארוכה אתמול (רביעי), החליטה הרשימה המשותפת ברוב קולות לתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת, ואף להצמיד שלוש הצעות חוק ביוזמת חברי המשותפת.

ההחלטה התקבלה אחר בחינת כל השיקולים וההיבטים של הצבעה זו – והוכרע כי בהתאם לעמדות הרשימה המשותפת בהקמתה, ובהתאם לקו הפוליטי שהובילה בשנים האחרונות, הרשימה רואה בממשלת נתניהו-גנץ אסון מדיני, כלכלי, בריאותי וחברתי.

נתניהו הוא ראש הממשלה המסית ביותר כלפי האזרחים הערבים שאחראי להתבטאות בדבר "הערבים נוהרים" בבחירות 2015 ולדה-לגיטימציה של האזרחים הערבים והנהגתם הנבחרת. נתניהו הוא האחראי הישיר לחקיקת חוק הלאום הגזעני ולחוק קמיניץ שהוביל לגל הריסות הבתים. הרשימה המשותפת לא יכולה לתרום לאף יום אחד נוסף בו תכהן ממשלה זו, ועל כן היא תצביע בעד פיזור הכנסת בקריאה הטרומית.

חברי הכנסת של רע״ם לא ביטאו עמדה סופית בפגישה, וביקשו לקיים דיונים עד שעות בוקר יום זה. עם זאת, עמדת הרוב היא הצבעה בעד הפיזור. לפי שעה מסתמן, כי ישנם כבר 62 תומכים להצעת החוק לפיזור הכנסת כולל האופוזיציה, כחול לבן והעבודה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות