כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"סכנה לשלום העולם"

בני גנץ: העולם חייב להתגייס לעצירת איראן

שר הביטחון בני גנץ כתב בעקבות חשיפת היירוט שביצעו מטוסי צה"ל לכטב"מים שהיו בדרך מאיראן לעזה לפני כשנה והכריז כי גם אם ייחתם הסכם עם איראן, ישראל תפעל (מדיני)

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

שר הביטחון בני גנץ כתב בעקבות חשיפת היירוט שביצעו מטוסי צה"ל לכטב"מים שהיו בדרך מאיראן לעזה לפני כשנה: "התוקפנות האיראנית נעשית כיום ללא מטריה גרעינית – העולם חייב להתגייס לעצור את התוקפנות האיראנית".

בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו, פירט שר הביטחון, בני גנץ, שורה של חשיפות בהקשרי התוקפנות האיראנית שאותן פירסם במהלך השנה החולפת וכתב: "בין אם ייחתם הסכם או לא – הוא לא יהיה סוף פסוק עבורנו, ולא עבור מדינות האזור והעולם שחייבות להמשיך להיאבק בתוקפנות האיראנית. מערכת הביטחון ומדינת ישראל כולה תפעל בכל האמצעים שברשותנו- מדיניים, כלכליים ואם יידרש, גם צבאיים, בכדי להבטיח את ריבונותנו וביטחון אזרחי ישראל".

החשיפות של גנץ השנה בנוגע לאיראנים

הפוסט המלא:

"גם היום, חשוב לחזור על האזהרה שהתוקפנות האיראנית, מאיראן ובאמצעות השלוחים האיראנים ברחבי האזור והעולם- בעיראק, בתימן, בלבנון ובמקומות נוספים, היא סכנה לשלום העולם, סכנה ליציבות האזורית וגם אתגר לישראל.

לאורך השנה האחרונה חשפתי את שמותיהם של העומדים מאחורי המתקפה על המרסר סטריט, באמצעות כטב"מים – מפקד חיל האוויר של איראן, הגנרל אמיר עלי חג'יזאדה ומפקד יחידת הכטב"מים סעיד ארג'אני. בהמשך חשפתי גם את הבסיס ממנו איראן מאמנת את שלוחיה מהמזרח התיכון בכאשאן.

עוד הצגתי את העובדה, כי איראן מבצעת תקיפות באמצעות כטב"מי נפץ מאיראן, מבסיסים בשאבהאר ובאי קשם בדרום איראן לעבר המרחב הימי.

בשיחה שקיימתי בביקורי האחרון בוושינגטון עם ראשי מכוני מחקר, הצגתי להם ניסיונות של איראן לבנות יכולות במערב המדינה מבסיסים מוכרים, בכדי לתקוף את ישראל.

לפני כשבועיים, במסגרת כינוס של "ועידת הנשיאים" של הארגונים היהודים שהתקיים בירושלים, חשפתי כי איראן מייצאת כטב"מים מתקדמים ואמצעי לחימה לא רק לשלוחיה באזור, אלא גם למדינות נוספות ובהן ונצואלה במרכז אמריקה.

עוד חשפתי השנה שבשנת 2018, ניסתה איראן לשלוח מסוריה כטב"מ שעליו חומר נפץ מסוג TNT, אותו ביקשה ככל הנראה להעביר לארגוני הטרור באיו"ש.

אתמול חשפנו, כי המגמה הזו הלכה והתרחבה, וכי ישראל בתיאום עם שותפיה באזור יירטה ניסיון להעביר כטב"מ שנשא נשק מאיראן לעזה, באמצעות מטוסי קרב.

ישראל, באמצעות צה"ל וארגוני הביטחון, תמשיך לפעול מול ניסיונותיה של איראן לזרוע טרור באזור ובעולם. נבלום כל ניסיון, ונגבה מחיר כואב מאיראן.

ועוד דבר שהעולם כולו חייב לקחת בחשבון בייחוד בימים אלו, בהם מתקיים משא ומתן על הסכם הגרעין בווינה:
התוקפנות האיראנית נעשית, ללא מטריה גרעינית – אם איראן תגיע לסף גרעיני, היא תהפוך למסוכנת יותר לשלום העולם, ולכן עכשיו הזמן של העולם להתגייס בכדי לעצור אותה.

אנחנו כישראל, כפי שאמרתי כבר – נפעל בכל יכולותינו והאמצעים שברשותנו בכדי למנוע מאיראן להפוך לאיום קיומי.
בין אם ייחתם הסכם או לא – הוא לא יהיה סוף פסוק עבורנו, ולא עבור מדינות האזור העולם שחייבות להמשיך להיאבק בתוקפנות האיראנית. מערכת הביטחון ומדינת ישראל כולה תפעל בכל האמצעים שברשותנו- מדיניים, כלכליים ואם יידרש, גם צבאיים, בכדי להבטיח את ריבונותנו וביטחון אזרחי ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר