המושכים בחוטים

אנשי לשכת סמוטריץ' הכינו את מכתב ההתפטרות של סילמן

פרט שלא נמחק לפני ששוגר מכתב ההתפטרות הדרמטי של עידית סילמן מהקואליציה, העלה כי מי שיצרו את המכתב וערכו אותו היו אנשי לשכתו של בצלאל סמוטריץ' מ'הציונות הדתית' (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
חברת הכנסת עידית סילמן (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)

את קובץ ההתפטרות של עידית סילמן, חברת הכנסת מ'ימינה', מהקואליציה - יצר מחשב בשם "לשכה - בצלאל סמוטריץ". כך עולה מפרטי הקובץ. באתר 'סרוגים' דווח כי מי שניסחו את המכתב היו אכן אנשי לשכת סמוטריץ.

"הצטרפתי לקואליציה הנוכחית מתוך רצון אמיתי לייצר אחדות וקירוב לבבות על בסיס הטוב המשותף המאחד אותנו כעם וכמדינה", כתבה סילמן במכתב ההתפטרות, שהעבירה הבוקר (רביעי) לראש הממשלה נפתלי בנט. "סברתי באמת ובתמים שבדרך זו נצליח לממש את הערכים עימם יצאנו לדרך".

עוד כתבה במכתבה: "אתה יודע אילו מאמצים כבירים השקעתי בשימור הקואליציה ובקידומה בתפקידי כיו"ר הקואליציה וכיו"ר וועדת הבריאות בכנסת. כמה ניסיתי לשמר את הביחד, למצוא את המכנה המשותף ובדרך זו להביא לידי ביטוי את המשימות החשובות שעמדו לפתחנו.

"חלק משותפינו, בעלי תפקידים מרכזיים בקואליציה, רואים ככל ה נראה א ת הדברים אחרת, ואינם מוכנים לכל פשרה מצידם בנושאים העומדים בליבת השקפת העולם של הציבור שבחר בנו והביא אותנו לכנסת ישראל.

"ערכים מרכזיים בתפיסת עולמי אינם עולים בקנה אחד ע ם המציאות הנוכחית. אני קשובה לקולות מהשטח ולמחאה הכנה של ציבור הבוחרים שזכינו בתמיכתו ונבחרנו בקולותיו וגם לכאבם של אלה שלא בחרו בנו אך שייכים למחנה הלאומי. איני יכולה עוד לשאת את הפגיעה בערכים ובדגלים שהם מהות וזכות.

על רקע האמור, הריני להודיעך על הפסקת חברותי בקואליציה. אני קוראת לך וליתר חבריי: צריך להודות על האמת, ניסינו. הגיעה העת לחשב מסלול מחדש. לנסות ולהקים ממשלה לאומית, יהודית, ציונית. בואו נשלב ידיים ונביא לידי ביטוי את הערכים שבשמם נבחרנו ומייצגים את הרוב בעם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר