"בל"ד חזקה מהגזענות"

לראשונה לא ניסו לפסול את ריצת בל"ד; זה ההסבר הרשמי

מפלגות הימין לא ניסו הפעם למנוע ממפלגת בל"ד להתמודד לכנסת והמפלגה הערבית שלא עוברת את אחוז החסימה רואה בכך ניצחון • בימין הסבירו מדוע לא ביקשו לפסול אותם (פוליטי)

(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לראשונה מזה מערכות בחירות רבות, מפלגות הימין לא ניסו להביא לפסילת התמודדותה של מפלגת בל"ד לכנסת, למרות האידיאולוגיה הקיצונית שלה.

הלילה בחצות תם מועד הזמן בו ניתן להגיש בקשות לפסילה, ובמפלגת בל"ד הוציאו הבוקר (שישי) הודעה בנושא, בו חגגו את העובדה שלא נפסלו.

בבל"ד חגגו גם את כישלונו של איווט ליברמן לפסול רק את יו"ר המפלגה. "כישלון הניסיון להשתיק את הקול הפוליטי העקרוני של סמי אבו שחאדה ובל"ד ע"ח ליברמן הגזען - אדריכל הממשלה של לפיד, מוכיח שבל"ד כמפלגה לאומית ודמוקרטית הינה מפלגה חזקה ויציבה וזרם מרכזי בחברה הערבית שאין אפשרות להעלים אותו לא ע"י תרגילים פוליטיים מסרחים ולא באמצעות פסילות".

לסיום הוסיפו במפלגה שכאמור לא עוברת בסקרים את אחוז החסימה, כי "בל"ד כן יכולה, ותהיה הפתעת הבחירות".

כאמור, ראשי המפלגות של המחנה הלאומי הודיעו שלא יוגשו על ידם בקשות פסילה על מועמדים או על רשימות.

בהודעה מטעם מפלגות הציונות הדתית ועוצמה יהודית הסבירו: "סעיף 7א לחוק יסוד: הכנסת בצורתו הנוכחית, ובמיוחד לאור האיפה והאיפה הננקטת בשימוש בו בידי בית המשפט העליון, כמו גם הליך הפסילה הקבוע בחוק ובכללים של ועדת הבחירות המרכזית לכנסת, הפך לתיאטרון אבסורד, בו חברי ועדת הבחירות המשמשים כ"כנסת קטנה", הופכים להיות כותבי הטיוטות עבור שופטי העליון העושים בהליך ובתוצאותיו, כרצונם".

"את שיא האבסורד זכינו לראות כאשר עזמי בשארה, חנין זועבי ואחרים שהשתתפו בעצמם בפעילות עויינת כנגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל, לא נפסלו על ידי בית המשפט העליון גם אל מול הוכחות ברורות, חותכות וחד משמעיות. הם השתמשו בחסינותם הפרלמנטרית לצורך הפגיעה בבטחון מדינת ישראל, אך בית המשפט העליון כשל מלזהות זאת ולמנוע זאת, כפי שציווה עליו החוק".

"לכן החלטנו, יחד עם שאר מפלגות המחנה הלאומי להימנע מהשתתפות בהצגה חסרת התוחלת. לא יוגשו על ידי המפלגות בקשות פסילה על מועמדים או על רשימות".

לדבריהם, "הדבר לא נובע מחוסר ראיות המבססות את בקשות הפסילה. גם באירועי שומר החומות, גם בשנה וחצי שחלפו מאז, וגם בפעילות בכנסת, הצטברו עוד ועוד ראיות לכך שמפלגות רע"מ, בל"ד, חד"ש-תע"ל וחברי הכנסת שלהם חותרים תחת עצם קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית".

"אנחנו מכבדים מאוד ומעריכים את ארגוני החברה האזרחית שאספו חומרים והגישו בקשות לפסילת רשימות של תומכי טרור, אך כנציגי הציבור כולו, איננו רשאים למחול על כבודה של הכנסת ועל כבודו של חוק היסוד".

"מיד לאחר הבחירות, ואחרי הקמת ממשלת ימין בעזרת ה', נפעל לתיקון ולשינוי מנגנון הפסילה של סעיף 7א בחוק יסוד הכנסת. בצורתו הנוכחית, אין בו כל טעם. ולכן, כאמור, לא נגיש בקשות לפסילת מועמדים או רשימות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר