מסע הלחצים האמריקני נמשך: פתרון לגרעין האיראני אחרי פתרון לפלסטינים

לקראת ביקורו של בנימין נתניהו בארה"ב גובר מסע הלחצים על ישראל להגיע לפתרון של קבע עם הפלסטינים@ בכיר במימישל האמריקני מתנה את הטיפול בבעייה האיראנית בהתקדמות המו"מ עם הפלסטינים

ימים ספורים לפני ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בארה"ב במהלכו יעסוק בין היתר בסוגיית הגרעין האיראני הצהיר אחד מסגניה של קלינטון וראש מחלקת המזה"ת ג'פרי פלטמן, כי קידום המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, הוא שיאפשר להתמקד בבעיית הגרעין האיראני. פלטמן שימש שגריר ארה"ב בלבנון במהלך מלחמת לבנון השנייה, ושב לפני מספר ימים מביקור שני בדמשק במהלכו נועד עם בכירי הממשל הסורי, והוא מנהל מטעם ממשל אובמה את חידוש היחסים עם סוריה.

את הדברים אמר פלטמן בפני ועדת המינויים של הסנאט האמריקאי. "אנו רוצים להתמודד עם הבעיה הישראלית-פלסטינית, כדי שנוכל להסיר מן הדרך את אחד הכלים המשמשים את האיראנים כיום כדי להסיח את תשומת הלב מן הבעיה המרכזית", הסביר.

הוא הדגיש את חומרת הבעייה הגרעינית ותיאר את השפעתו על האזור, "מי שנסע", אמר, לפנני חמש-שש שנים לאזור, אזי מה שהטריד את כולם היה הסכסוך הישראלי-פלסטיני אבל היום כשאתה מגיע לאיזור היום, אתה שומע רק על איראן".

איראן קרובה ל"ייצוב יכולת גרעינית. לכן אנו פועלים יחד עם מדינות אירופה כדי לפתוח במגעים עם האיראנים. אך עדיין ממתינים לתשובה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר