ישראל במלחמהישראל במלחמה

"נתניהו: לא נקים התנחלויות"

"לא נקים התנחלויות חדשות", אמר היום ראש הממשלה בישיבת הממשלה השבועית, "אך לא הוגן שלא נתן מענה לגידול הטבעי"

נתניהו בישיבת הממשלה. צילום: פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום כי אין לעצור את הבנייה בהתנחלויות, בניגוד לעמדת ארה"ב. "לא נקים התנחלויות חדשות", אמר היום (א´) בישיבת הממשלה השבועית, "אך אין זה הוגן שלא לתת מענה לגידול הטבעי".

בישיבה התייחסו השרים לנושא פינוי המאחזים. "אנו מחויבים לשמור על החוק", אמר ראש הממשלה. בהתייחסו לסוגייה הפלסטינית בעקבות ביקורו בוושינגטון, אמר כי "אנו צריכים לחזק את האחדות סביב שולחן הממשלה. יש לתת מענה לנושאים כמו איראן. אנו לא רוצים את הפלסטינים לא כנתינים ולא כאזרחים, אבל אנחנו לא יכולים להרשות חמאסטן בלב המדינה".

גם שר התחבורה, ישראל כץ, התייחס בישיבה לעניין המאחזים. "אסור שסדר היום של הממשלה ייראה כמסע ציד נגד המתיישבים ביהודה ובשומרון", אמר. "יש דברים שלא נוכל להסכים להם, כמו ייבוש היישובים ביהודה ובשומרון. גם יוסי שריד ורן כהן, בעת שכיהנו כשרים, לא ייבשו את ההתיישבות שם. יש שלושה דברים חשובים באשר למאחזים: קיום החוק הישראלי, התחייבויות בינלאומיות ובעיקר לארצות הברית, והצורך לשמר ולסייע למפעל ההתיישבות".

השר כץ פנה לשר הביטחון, אהוד ברק, ואמר: "אני מבקש להסדיר את נושא המאחזים בתוכנית כוללת. באשר לכל אלה שקמו לפני חודש מרס 2001, בעיקר אלה שלא יושבים על קרקע פרטית. כמו כן יש לטפל בהסכמה בכל המאחזים שעלו אחרי מרס 2001, כולל כאלה שאינם יושבים על קרקע פלסטינית פרטית".

שר הבטחון הסביר: "ועדת טליה ששון, בממשלת אריאל שרון, התחייבה לפנות את המאחזים הבלתי חוקיים לממשל האמריקני. העניין איננו בין ישראל לאמריקנים ובינינו לבין הפלסטינים. העניין הוא קודם כל בינינו לבין עצמנו. זה עניין של שלטון החוק במדינה ומרות המדינה על אזרחיה. פינינו שלושה מאחזים, הגענו להסדרה עם מאחז נוסף, לא איפשרנו להקים מאחזים נוספים. ב-22 הנותרים צריך לטפל עכשיו בצורה אחראית ונכונה. קודם כל לעשות זאת תוך מיצוי הסיכוי להידברות ואם אי אפשר אז באופן חד צדדי וחד משמעי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר