בדרך לעצירת הרפורמה

בן גביר: אפרוש, אבל לא אתן יד להפלת הממשלה; לוין: "אכבד כל החלטה"

לאחר שגם שר המשפטים יריב לוין, הסכים לדחות את חקיקת הרפורמה המשפטית, נותר 'נץ' אחד בממשלה, שאינו מוכן לפשרה - והוא השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר | זה מה שהוא אמר לראש הממשלה נתניהו (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
בן גביר ונתניהו במליאה (יונתן זינדל, פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, כינס הבוקר (שני) את כלל ראשי סיעות הקואליציה, כדי לדון, האם לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית, והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר היה היחיד שהתנגד.

שר המשפטים, יריב לוין, שהסכים להודעת נתניהו, הוציא הבהרה וכתב: "כחבר בסיעת הליכוד, אני אכבד כל החלטה שיקבל ראש הממשלה נתניהו באשר להליכי חקיקת הרפורמה המשפטית. זאת מתוך ידיעה שמצב בו איש הישר בעיניו יעשה עלול להביא באופן מיידי לנפילת הממשלה ולקריסת הליכוד".

עוד כתב שר המשפטים לוין: "על כולנו לעשות מאמץ כדי לייצב את הממשלה והקואליציה. על כולנו מוטלת החובה לא לעשות את הטעות שנעשתה בשעתו עם הפלת ממשלת שמיר, טעות שהובילה לאסון הסכמי אוסלו".

לאחר ישיבה סוערת במיוחד, הסכימו כמעט כ ראשי הקואליציה לעצור את החקיקה - כולל שר המשפטים לוין ושר האוצר בצלאל סמוטריץ', היחיד שהתנגד בתוקף לעצירה הוא השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שאף איים בהתפטרות מיידית, במידה ונתניהו יכריז על עצירה.

למרות ניסיונות השכנוע של חבריו, בן גביר נותר עיקש בדעתו והסביר, כי הוא אינו מוכן לכופף את ראשו בפני "האנרכיסטים מהשמאל", וזה בדיוק הזמן להשלים את החקיקה.

בן גביר שב על האיום, כי הוא יתפטר במידה וזה לא יקודם. בהמשך, בן גביר הודיע לנתניהו, כי הוא אמנם עיקש בדעתו להתפטר - אם החקיקה תיעצר, אך הוא עדיין יתמוך בממשלה מבחוץ - "אני לא אהיה הגורם שיוביל לבחירות", הבהיר בן גביר לנתניהו.

יצוין, כי בן גביר היה בין אלו שדחפו את נתניהו לפטר את שר הביטחון יואב גלנט, מה שכזכור היה הטריגר לפרוץ המהומות והאנרכיה אמש ברחבי הארץ שנמשכים גם היום עם השביתה הכללית במשק.

כפי שדווח מוקדם יותר, בכיר בקואליציה שנכח בפגישות יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר כי נתניהו החליט לעצור את החקיקה בצל המחאות הכבדות ברחבי הארץ ואחרי החלטתו לפטר את שר הביטחון יואב גלנט.

לצד זאת, הגורם מסר כי בממשלה מקווים ששר המשפטים יריב לוין לא יממש את האולטימטום שהציב ויישאר בתפקיד סגן ראש הממשלה ושר המשפטים.

קודם לכן אמר שר הכלכלה ניר ברקת כי הוא "קורא לכל עמיתיי בממשלה, בליכוד ובמפלגות השותפות בקואליציה, להתלכד מאחורי ראש הממשלה ולגבות אותו בעצירת החקיקה. אסור לנו להביא להפלת ממשלת ימין במו ידינו. כוחנו באחדותנו״.

מנגד, יו"ר ועדת החוקה חבר הכנסת שמחה רוטמן קרא לתומכי הרפורמה לצאת ולהפגין בעדה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר