מחאה במועצת הביטחון

השגריר גלעד ארדן הדליק נר ועזב במחאה את הדיון | צפו

ביום הזיכרון: השגריר גלעד ארדן הדליק נר על שולחן מועצת הביטחון באו״ם, שהתעקשה לכנס דיון בסוגיה הפלסטינית דווקא ביום זה | ארדן הטיח בחברות המועצה רגע לפני שעזב את הדיון במחאה: ״חרפה! הדיון הזה מחלל את זכר הנופלים, לא ניקח בו חלק״ (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
השגריר גלעד ארדן מקריא את שמות הנופלים ולאחר מכן נוטש את האולם

מועצת הביטחון של האו״ם התכנסה היום (שלישי) לדיון מיוחד בנושא הסוגיה הפלסטינית, אליו הגיעו שר החוץ הרוסי ושר החוץ הפלסטיני, זאת למרות פניות מראש של שגריר ישראל לאו״ם, גלעד ארדן, להזיז את מועד הדיון כדי שלא לפגוע ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות האיבה.

השגריר ארדן, כאקט מחאה על ביזוי יום הזיכרון, הביא לציון במועצת הביטחון נר זיכרון, הדליק אותו, הקריא את שמותיהם של הנרצחים והנופלים בפעולות טרור בשנה האחרונה, ועזב במחאה את האולם.

השגריר ארדן תקף את חברות המועצה רגע לפני צאתו מהאולם: ״ביקשתי מכם לשנות את מועד הדיון וההחלטה לקיימו בכל זאת רק מוכיחה את כל מה שאנחנו כבר יודעים על הגוף האנטישמי והמוטה הזה.

"בזמן שמדינת ישראל אבלה, המועצה הזו, כרגיל, תשמע שקרים בוטים המגנים את ישראל, ובינתיים כצפוי, האיום האמיתי על האזור, משטר האייתוללות באיראן, לא יהיה אפילו הערת שוליים בדיון של היום. בושה, בושה, בושה! אני מסרב לקחת חלק באבסורד הזה, במקום זאת אנצל את ההזדמנות כדי לכבד את זכרם של קורבנות הטרור הפלשתיני בשנה האחרונה ואת אלו שנפלו בעת מילוי תפקידם״.

השגריר ארדן הקריא את שמותיהם של הנרצחים בשנה החולפת ועזב את האולם.

יצוין כי מי שמובילים את הדיון בוועדה הם הרוסים, בהובלת שר החוץ ובעקבות כך נציגים של מדינות רבות, במחאה על המלחמה שמנהלת רוסיה נגד אוקראינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר