כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בטשטוש פנים

"לא היססת לרגע" | המפכ"ל והשר העניקו תעודת הוקרה לאזרח שחיסל מחבל

תושב תל אביב שחיסל את המחבל שביצע את הפיגוע המשולב בצפון תל אביב בשבוע שעבר קיבל את תעודת ההוקרה מהמפכ"ל והשר - והגיב: "תודה על הגיבוי" (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ומפכ״ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי, העניקו היום (חמישי) תעודת הוקרה לאזרח שניטרל את המחבל בפיגוע ברחוב פנחס רוזן בצפון תל אביב בשבוע שעבר.

בטקס חגיגי שהתקיים במשרד לביטחון לאומי עם בני משפחתו של האזרח, העניקו השר והמפכ"ל תעודת הוקרה, תוך שהם מודים לו על אומץ ליבו וגבורתו בהיתקלות עם המחבל והחתירה למגע שמנעה אסון כבד.

הענקת התעודה

בתעודת ההוקרה נכתב: ״תעודת ההוקרה ניתנת לאזרח על אומץ הלב וקור הרוח שהפגין בעת הצלת חיי אדם. ביום שלישי, 4 ביולי 2023 ט״ו תמוז תשפ״ג, התרחש פיגוע ברחוב פנחס רוזן בתל אביב, בו מחבל מתועב דרס אזרחים ויצא מרכבו עם סכין שלופה במטרה להמשיך במסע הרצח".

"אתה, שנקרית למקום, לא היססת לרגע, שלפת את נשקך האישי ובגבורה יוצאת דופן הסתערת על המחבל ונטרלת אותו. במעשיך, הצלת חיי אדם. הערכה רבה ושבח, בשמנו ובשם כל אזרחי ישראל , על אומץ ליבך ועל התנהלותך הנחושה, שהצילה חיי אדם. כן ירבו כמוך. באהבת ישראל, השר לביטחון לאומי, ח״כ איתמר בן גביר המפקח הכללי, רב ניצב יעקב שבתאי״ נכתב.

השר לביטחון לאומי ח״כ איתמר בן גביר נאם בטקס ואמר: "האזרח הגיבור פעל כמצופה, חתר למגע וניטרל את המחבל שהגיע לרצוח אנשים. הפעולה החשובה מנעה פיגוע גדול יותר ועל כך מגיעה לו תעודה זו והערכה רבה".

בן גביר הוסיף: "באירוע הזה ראינו כמה חשוב שיש אזרח חמוש ומוכשר לשימוש בנשק, שיכול ברגעים הראשונים להגן על עצמו ועל אזרחים ולנטרל את המחבל . המדיניות היא מתן רישיונות לכלי יריה פרטי למי שעומד בתבחינים וחילקנו בחודשים האחרונים למעלה מ-18,000 רישיונות לאזרחים בדיוק בשביל המצבים האלו״.

גם מפכ"ל המשטרה נאם בטקס ואמר: "״מגיעה לך הערכה רבה ושבח, בשמנו ובשם כל אזרחי ישראל , על אומץ ליבך ועל התנהלותך הנחושה, שהצילה חיי אדם״.

האזרח המרוגש התייחס להענקת התעודה ואמר: "״תודה לשר שדאג לשלומי ולא עזב אותי במשך כל היום והמפכ"ל שהגיע מיד למקום ונתן לי גיבוי. אני רוצה להודות לכם באמת, באמת״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר