ערב הדיון הדרמטי בבג"צ

המונים מפגינים בירושלים: "הממשלה מובילה אותנו למדינה משיחית"

המוני מתנגדי הרפורמה המשפטית מפגינים הערב מול בית המשפט העליון בירושלים, רגע לפני הדיון הדרמטי בעתירות נגד ביטול עילת הסבירות | ציפי לבני: "הממשלה מובילה אותנו למדינה דתית משיחית מבודדת ומסוגרת" (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
המפגינים בירושלים, הערב (צילום: נועם רבקין פנטון/FLASH90)

עשרות אלפי מפגינים הגיעו הערב (שני) לירושלים בכדי להפגין נגד החקיקה המשפטית, רגע לפני הדיון הדרמטי שייקימו מחר 15 שופטי בג"צ בעתירות נגד חוק ביטול עילת הסבירות.

חלק מהמפגינים ירדו לכבישים הסמוכים בניסיון לחסום את הצירים המרכזיים בבירה. בין היתר, המפגינים חוסמים את כביש בגין.

שרת המשפטית לשעבר, ציפי לבני, נאמה בהפגנה ואמרה בין היתר: "זאת לא רק הפיכה משטרית וחקיקה משפטית אלא זו פעם ראשונה בהסטוריה שאלה המבקשים לפגוע בציונות אינם אויבים מבחוץ אלא ממשלה מבית שמובילה אותנו למדינה דתית משיחית מבודדת ומסוגרת.

לדבריה: "ההבדל בין אייכלר לביבי זה שהאחד קורא כבר למדינה גטו עברית בארץ ישראל והשני עלול להפוך את ישראל לכזה אם רק נפסיק להאבק".

לבני התייחסה לחידוש השיחות בניסיון להגיע להסכמות ואמרה: "ומי שחושב שקצת מילים ותיקונים וניסוחים יחזירו אותנו לבתים טועה ומטעה, ההפיכה המשטרית חשפה את ההפיכה המשיחית, חוקי ההתשלטות חשפו את חוקי ההשתמטות.

"אנחנו אחרי רעידת אדמה, טיח וצבע לא יתקנו את השבר שנוצר, אנחנו צריכים לבנות את הכל מחדש ולהחזיר את ישראל לפסים ,על אדני מגילת העצמאות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר