בליץ מדיני בניו יורק

נתניהו נועד עם קנצלר גרמניה; ראש המוסד משתתף בפגישות

ראש הממשלה נתניהו הבהיר לקנצלר גרמניה שולץ בפגישתם כי "אין להשלים עם הודעתה של איראן בדבר סילוק חלק מן הפקחים של סבא"א ממתקני הגרעין של איראן" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: אבי אוחיון / לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) עם קנצלר גרמניה אולף שולץ, במהלך כינוס עצרת האו"ם בניו יורק.

ראש הממשלה נתניהו הודה לקנצלר שולץ על מחויבותו לישראל ועל מחויבותה של גרמניה לביטחון המדינה ולשימור היחסים המיוחדים.

שני המנהגים דנו בפעולותיה המתריסות של איראן בהפצת טרור עולמי ולחתירה לנשק גרעיני. רה"מ נתניהו הדגיש כי אין להשלים עם הודעתה של איראן בדבר סילוק חלק מן הפקחים של סבא"א ממתקני הגרעין של איראן.

כמו כן, דנו השניים בהידוק השת"פ הביטחוני בין המדינות, ובראשו ההסכם לאספקת מערכת ההגנה האווירית חץ 3 שסוכמה לאחרונה. זאת בהמשך לדיאלוג האסטרטגי בין ישראל לגרמניה, שהתקיים לאחרונה בהובלת היועצים לביטחון לאומי של שתי המדינות.

בפגישה השתתפו השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר, ראש הסגל צחי ברוורמן, ראש המוסד דדי ברנע, ראש המל"ל צחי הנגבי, מזכיר הממשלה יוסי פוקס, המזכיר הצבאי של רה"מ אבי גיל, שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן והיועץ המדיני.

בלשכת ראש הממשלה עדכנו כי "ראש המוסד דדי ברנע הצטרף הבוקר לביקור ראש הממשלה בנימין נתניהו בארה"ב ויתלווה אליו בפגישותיו היום ומחר, סביב הסוגיות המשמעותיות האסטרטגיות אשר נוגעות לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה, ובראשן המאבק בחתירת איראן לפתח נשק גרעיני, הרחבת ניסיונותיה להפיץ טרור בעולם, וכן המשא ומתן להסכם עם סעודיה".

נתניהו בפגישתו עם קנצלר גרמניה (צילום: רועי אברהם / לע"מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע"מ)
(צילום: אבי אוחיון / לע"מ)
(צילום: אבי אוחיון / לע"מ)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר