כל הנתונים

סקר מנדטים ראשון מתחילת המלחמה הליכוד מתרסק, גנץ מזנק

סקר ראשון של חדשות 12 מאז תחילת המלחמה מגלה: הליכוד בראשות רה"מ נתניהו יורדת ל-17 מנדטים מפלגתו של בני גנץ הופכת למפלגה הגדולה בישראל עם 36 מנדטים כמה מנדטים תקבל מפלגה בראשות יוסי כהן? הנתונים המלאים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו וגנץ. (ארכיון (Yonatan Sindel/Flash90))

סקר מנדטים של חדשות 12 שמתפרסם הערב (חמישי) קובע כי מפלגת המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ הופכת למפלגה הגדולה בישראל - פי 2 ממפלגת הליכוד בראשות רה"מ בנימין נתניהו שמתרסקת לשפל היסטורי - כך מגלה סקר מנדטים חדש שערך מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף איי-פאנל.

על פי הסקר, שאלו את הציבור, אם הבחירות היו מתקיימות היום, למי היית מצביע – ואלה התוצאות: המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ מזנקת ל-36 מנדטים, לעומת 12 מנדטים שקיבלה בבחירות האחרונות לפני כשנה. הליכוד בראשות בנימין נתניהו, שקיבל מהציבור 32 מנדטים בבחירות האחרונות - מתרסק ל-17 מנדטים. יש עתיד תקבל 15 מנדטים, ש"ס עם 10 מנדטים, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן מתחזקת ל-9 מנדטים, יהדות התורה עם 7, עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר עם 7, חד"ש תע"ל, מרצ ורע"ם עם 5 מנדטים כל אחת. הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' תקבל 4 מנדטים. מתחת לאחוז החסימה מפלגת בל"ד (1.7%) ומפלגת העבודה (1.5%).

באשר לחלוקה לגושים - גוש מתנגדי נתניהו מזנק ל-70 מנדטים, הקואליציה הנוכחית תקבל 45 מנדטים בלבד, ובאמצע חד"ש תע"ל עם 5 מנדטים.

כמה מנדטים תקבל מפלגה בראשות רה"מ לשעבר נפתלי בנט?

שאלו גם למי הייתם מצביעים אם מפלגה חדשה בראשות ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט הייתה מתמודדת. לפי תוצאות הסקר - המפלגה של בנט תקבל 17 מנדטים, על חשבון המחנה הממלכתי שיורדת ל-25 מנדטים, יש עתיד וישראל ביתנו שמאבדות כל אחת מנדט אחד. מפלגת הליכוד שומרת על כוחה ונשארת לפי הסקר על 17 מנדטים. בנוסף, עולה כי במצב כזה הציונות הדתית של סמוטריץ לא תעבור את אחוז החסימה (2.8). 

בנוסף, עולה כי גם תמונת הגושים תשתנה - וגוש מתנגדי נתניהו יעלה ל-74 מנדטים. הקואליציה הנוכחית תתרסק ל-41 מנדטים בלבד. 

מה יקרה אם יוסי כהן ירוץ עם מפלגה חדשה? 

אם ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן, היה מקים מפלגה חדשה היא הייתה מקבלת 12 מנדטים - כך לפי תוצאות הסקר. המחנה הממלכתי עדיין מובילה עם 29 מנדטים, הליכוד יורדת ל-16 מנדטים וגם יש עתיד תהיה עם 16. גם במצב כזה, הציונות הדתית של סמוטריץ לא תעבור את אחוז החסימה (2.7%). 

איחוד במחנה השמאל - בראשות יאיר גולן

במידה שמפלגת העבודה תתאחד עם מרצ - ובראשות המפלגה המאוחדת יעמוד חה"כ לשעבר וסגן הרטמכ"ל יאיר גולן - היא תקבל 9 מנדטים. במצב כזה, גוש מתנגדי נתניהו, ללא מפלגת חד"ש תע"ל, יעמוד על 70 מנדטים והקואליציה הנוכחית תהיה עם 45 מנדטים. 

שאלו גם על התאמה לראשות ממשלה. בקרב בין לפיד לנתניהו על ראשות הממשלה, לפיד מקבל 29% ונתניהו מקבל גם 29%. מול גנץ הפער גדל משמעותית – נתניהו עם 25% וגנץ מוביל עם 41%. 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר