כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מדובר בהצהרות פזיזות"

גורם מדיני נגד ירדן: "אמירות פזיזות, פוגעים בראשונה בעצמם"

לאחר האמירות המסיתות של שר החוץ הירדני איימן א-ספדי גורם מדיני אומר כי דבריו "פוגעים באינטרסים של ירדן וביכולתה לשחק תפקיד רציני" בנוסף, הגורם הדגיש את החשיבות האסטרטגית שיש ליחסים בין המדינות (מדיני)

דוד הכהן | כיכר השבת |
גבול ישראל וירדן. אילוסטרציה (צילום: Yossi Aloni/Flash90)

גורם מדיני תוקף היום (ראשון) את שר החוץ הירדני איימן א-ספדי, שאמר אמש כי "אין הצדקה למלחמה בעזה ואי אפשר לחסל את חמאס "בכוח הנשק", ואמר כי "מדובר בהצהרות שרק משלהבות את היצרים בירדן ובקרב הקיצונים באזור".

באתר Y-net, פרסמו את הציטוט: "מדובר בהצהרות פזיזות ונמהרות הפוגעות באינטרסים של ירדן וביכולתה לשחק תפקיד רציני. ברור לכל שמלחמתה של ישראל איננה מופנית נגד הפלסטינים אלא נגד ארגוני הטרור מבית היוצר של האחים המוסלמים", אמר הגורם המדיני. הוא גם הדגיש את החשיבות האסטרטגית שיש ליחסים בין ישראל וירדן לטובת שתי המדינות

א-ספדי התייחס למלחמה בפסגת הביטחון האזורי בבחריין, ואמר כי "שום דבר לא מצדיק את המלחמה בעזה והיא לא משיגה ביטחון לישראל. חמאס הוא רעיון ואי אפשר לחסל רעיונות בכוח הנשק. לא ניתן לשים את חמאס ודאעש באותה קטגוריה". לאחר מכן, אמר א-ספדי מפורשות: "אנחנו לא יכולים להבין איך ישראל יכולה להשיג את מטרתה להשמיד את חמאס".

בנאום שנשא אתמול אמר שר החוץ הירדני כי מלחמת ישראל בעזה איננה הגנה עצמית אלא תוקפנות בוטה. הוא הזהיר כי ירדן תעשה את כל מה שנחוץ למניעת עקירת פלסטינים כתוצאה מההפגזות האינטנסיביות בעזה. "לא נרשה שזה יקרה, זה פשע מלחמה והוא יהווה איום ישיר על ביטחוננו הלאומי". עוד טען כי ישראל אומרת זה שנים ש"הדרך היחידה להתקדם היא גירוש פלסטינים מארץ סביהם ומחיקתם מעל פני האדמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר