בהצהרה לתקשורת 

השר גנץ: "אם נעצור עכשיו חמאס יחזיר לעצמו שליטה"

בני גנץ קיים היום הצהרה לתקשורת בה אמר כי  "לאזרח העזתי אין כתובת שלטונית אמיתית" | "הדבר הדחוף ביותר הוא השבת החטופים, יש לכך קדימות על כל מהלך בלחימה" | על הדחת ח"כ עופר כסיף: ״לנסות להאשים את ישראל בג׳נוסייד - זה דבר מאוד חמור" (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
גנץ בהצהרתו היום (צילום: קונטקט הפקות)

השר בני גנץ יו"ר המחנה הממלכתי, נשא היום (רביעי) הצהרה לתקשורת בה התייחס להמשך הלחימה וליעדים והדגיש כי אסור לעצור את המלחמה נגד חמאס בעזה.

בפתח דבריו ביקש גנץ לאחל רפואה לזמר עידן עמדי שנפצע בעזה ואמר כי "עידן עמדי שאנחנו מאחלים לו רפואה שלמה שר: "לעזאזל, כמה גיבורים יש במדינה", תודה לאל שיש לנו כל כך הרבה גיבורים שהם מקור העוצמה שלנו".

"אנו מחבקים את המשפחות השכולות והפצועים שמשלמים יותר מכולם את מחיר התקומה. נלווה אותם ולא נשכח את הגבורה".

דברי השר בני גנץ: "אזרחי ישראל, אני מבקש לעדכן אתכם היום, איפה אנחנו עומדים במלחמה, בכל הזירות ובכל ההיבטים, ההישגים של צה"ל - הולכים ומצטברים. פיר אחרי פיר, מפקדה אחרי מפקדה".

גנץ הוסיף "בחלק גדול משטח הרצועה אין היום שלטון חמאס אפקטיבי. מוסדות הציבור הוחרבו, הוא לא מספק שירותים של חינוך או רפואה אלא דרך ארגונים בינלאומיים. לאזרח העזתי אין כתובת שלטונית אמיתית".

"גם בהיבטים הצבאיים – רבים מגדודי החמאס פורקו, יכולות השיגור נפגעו, והשליטה האפקטיבית שלו בשטח, בדגש על צפון הרצועה והעיר עזה – לא קיימת. אנחנו צריכים גם להמשיך. אם נעצור עכשיו, חמאס יחזיר את השליטה".

"אנחנו דבקים במטרות ארוכות הטווח שהצבנו לעצמנו – להחזיר את החטופים בחיים. ולהסיר את האיום של חמאס".

"המציאות מחייבת אותנו וההישגים מאפשרים לנו לבחון ולהתאים את שיטות הפעולה שלנו ואת העוצמות הנדרשות בכל שלב וכל מקום. ברוב האזורים השלמנו את שלב ההשתלטות המבצעית, וכעת אנו בעומק, תרתי משמע, של פירוק תשתיות הטרור, שיוביל לפירוז הרצועה".

לדבריו "אנחנו מבצעים את פעילותנו ברצועה על ידי שילוב של הגנה, התקפה ופירוק תשתיות,כל מרחב והאתגר שלו וכל פעולה, מחלישה את חמאס. לצד אלה, אם ננקוט גם במהלכים מדיניים נכונים, מול הקהילה הבינלאומית ומדינות האזור, נשיג את מטרותינו. אמרתי לפני כמה שבועות משפט שלימד אותי האלוף פולי מרדכי, ששכל את חתנו רועי ז"ל בקרבות והוא רלבנטי גם היום: "נִיחְנָא שָׁעב סָאבּוּר". יש לנו נחישות וסבלנות. אויבינו צריכים לדעת שהנחישות שלנו בלתי נגמרת".

גנץ הדגיש כי "אזרחי ישראל מבינים, שהפעילות ברצועת עזה תימשך תקופה ארוכה בצורות שונות, ובעוצמות הנדרשות. חשוב להדגיש, ביטחוננו ישמר בידינו".

"הדבר הדחוף ביותר הוא השבת החטופים. יש לכך קדימות על כל מהלך בלחימה. אם יש מי מהחטופים שצופים בנו כעת חשוב שתדעו - אנחנו עושים הכל כדי שתחזרו לאהוביכם שלא מפסיקים להיאבק עבורכם. אין ערוץ שלא עובדים בו, ואין דרך שלא צועדים בה כדי שזה יקרה, היו חזקים".

גנץ ביקש להתייחס לזירה הצפונית ואמר כי "מתנהלת לחימה משנה מציאות. אנחנו מייצרים בפועל שטח השמדה בדרום לבנון, ומציבים חיילים ואמצעים בקו הגבול. ההיערכות הזו תימשך ותתחזק - שנים קדימה, ממשלת לבנון צריכה להחליט אם היא "מגן לבנון" או שאזרחיה הם "מגן אנושי של איראן".

גנץ הבהיר "אם לבנון תמשיך לשמש כמוצב טרור איראני פעיל, נפעל בדרום לבנון כפי שאנו פועלים בצפון עזה. זה לא איום על לבנון – זו הבטחה לתושבי הצפון שלנו".

בנוגע לתקציב המדינה - אנחנו כמחנה הממלכתי, לומדים אותו, ננסה להשפיע, ורק לאחר מכן נקבל את ההחלטה איך להצביע. המלחמה תצריך צעדים כואבים מכולנו. כדי שהממשלה תוכל לבוא לציבור בידיים נקיות, עליה לצמצם משמעותית את השימוש בכספים הקואליציוניים, לסגור משרדים, ולהקפיא את החוק הנורבגי ואת שכר חברי הכנסת. זה לא יפתור את אתגרי הכלכלה – אבל יש בכך דוגמה האישית שמחייבת אותנו.

גנץ סיים ואמר "בעת הזו נדרשת שותפות גורל. אם יש מי ששכחו את שמחת תורה, וחזרו למוצאי יום הכיפורים – כדאי שיעצרו ויזכרו מה אויבינו עושים כשאנו מתפצלים".

"האחריות של ההנהגה היא לאפשר את השותפות ולהתמקד בעשייה אחראית למען האזרחים ולא בפוליטיקה. זו הדרך לשמור על האחדות, ולתת לצה"ל ולעם ישראל לנצח". סיכם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר