שחרור החטופים | צפו

נתניהו מתחייב: "לא נסכים לעסקת חמאס, אם כן, לוחמינו נפלו לשווא"

על רקע פרסום ההצעה החדשה של חמאס לשחרור החטופים והרצון שלהם לסיים את המלחמה, ראש הממשלה נתניהו שחרר הערב הצהרה לציבור, בה הוא מתחייב שלא יסכים לעסקה כזו | צפו בדבריו (חדשות בארץ)

שאול כהנא | כיכר השבת |
נתניהו (צילום: לע"מ)

ארצות הברית, מצרים וקטאר לוחצות על ישראל וחמאס שיחדשו את השיחות לקראת הסכם מחודש שיביא לשחרור חטופים ובסופו גם לנסיגה וסיום המלחמה בעזה. ראש הממשלה נתניהו הבהיר הערב (ראשון) כי הוא מתנגד לעסקה.

לפי התנאים החדשים שמנסים שלושת המדינות הנ"ל לקדם, המהלך יחל בשחרור של חטופים ובסופו ישראל תסיים את הלחימה. ה'וול סטריט ג'ורנל' מכנה את העסקה "תהליך דיפלומטי מדורג".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר הערב בהצהרה מצולמת לציבור בישראל: "אנחנו ממשיכים במלחמה בכל החזיתות ובכל הגזרות. אנחנו לא נותנים חסינות לאף מחבל - לא בעזה, לא בלבנון, לא בסוריה ולא בשום מקום. מי שמנסה לפגוע בנו - אנחנו פוגעים בו".

"בעניין חטופינו", הבהיר נתניהו, "אנחנו החזרנו עד היום 110 מהחטופים הביתה, ואנחנו מחויבים להחזיר את כולם. זהו אחד מיעדי המלחמה והלחץ הצבאי הוא תנאי הכרחי להשלמתו. אני עובד בעניין הזה סביב השעון. אבל שיהיה ברור: אני דוחה על הסף את תנאי הכניעה של מפלצות החמאס".

דבריו של נתניהו אמש (צילום: לע"מ)

"החמאס", הוסיף והסביר נתניהו, "דורש תמורת שחרור חטופינו את סיום המלחמה, הוצאת כוחותינו מעזה, שחרור כל הרוצחים והאנסים של הנוח'בה והשארת חמאס על כנו. אם נסכים לכך - לוחמינו נפלו לשווא. אם נסכים לכך - לא נוכל להבטיח את ביטחון אזרחינו. לא נוכל להחזיר את המפונים בביטחה לבתיהם, וה-7 באוקטובר הבא יהיה רק עניין של זמן. אני לא מוכן להשלים עם פגיעה אנושה כזאת בביטחון ישראל, ולכן לא נסכים לכך".

לדברי נתניהו: "התנאים שמעמיד החמאס מחדדים אמת פשוטה - אין תחליף לניצחון. רק ניצחון מוחלט יבטיח את חיסול החמאס והחזרת כל חטופינו. את הדברים האלה אמרתי לנשיא ביידן בשיחתנו בסוף השבוע. אני מאוד מעריך את התמיכה של ארה"ב בישראל, וגם הבעתי זאת בפני הנשיא. ועם זאת, אני עומד בתוקף על האינטרסים החיוניים שלנו. הדגשתי בפני הנשיא ביידן את הנחישות שלנו להשלים את כל יעדי המלחמה, ולהבטיח שעזה לא תהווה עוד איום על ישראל".

"לכן", המשיך ואמר ראש הממשלה, "אני עומד על כך שאחרי שנשיג את הניצחון המוחלט, אחרי שנחסל את החמאס - לא יהיה בעזה שום גורם שמממן טרור, מחנך לטרור או משלח טרור. עזה חייבת להיות מפורזת, בשליטה ביטחונית מלאה של מדינת ישראל. אני לא אתפשר על שליטה ביטחונית ישראלית מלאה על כל השטח ממערב לירדן. כראש ממשלת ישראל אני עמדתי בתוקף על העמדה הזאת מול לחצים בינלאומיים ופנימיים כבירים. ההתעקשות שלי היא שמנעה במשך שנים הקמת מדינה פלסטינית שהייתה מהווה סכנה קיומית לישראל. כל עוד אני ראש הממשלה אמשיך לעמוד עליה בתקיפות. אם למישהו יש עמדה אחרת, שיגלה מנהיגות ויגיד את עמדתו ביושר לאזרחי ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר