הורי פרשת רמדיה זועמים: העונש מגוחך

פרשת רמדיה מסתיימת בעסקת טיעון, והורי התינוקות שנפגעו זועמים: "בית המשפט נתן פרס לאנשים שהיו אחראיים לבדוק את המזון שנכנס לארץ". אביה של נטע נטי, כיום בת 8, שנפגעה מהפורמולה של רמדיה, אמר לאחר הדיון "שמונה שנים חיכינו בשביל עונש כזה מגוחך. אין הרבה מה להגיד"

שושי הלר | כיכר השבת |

בית משפט השלום בפתח תקווה קיבל היום את עסקת הטיעון של ארבעת עובדי משרד הבריאות, שהודו כי בפרשת רמדיה, ביצעו מעשה שעלול היה לגרום להפצת מחלות.

במסגרת העסקה העובדים לא הורשעו והוטלו עליהם שעות לתועלת הציבור. על הד"ר דורית ניצן-קלוסקי הוטלו 500 שעות, ועל שלושה עובדים נוספים, הוטל עונש על 400 שעות. משפחות התינוקות שנפגעו מחו בזעם נגד העסקה והעונש.

פרשת רמדיה, שהיא מהחמורות שהתרחשו בישראל, גרמה לסדרה של מקרי מוות וחולי חמור בתינוקות, עקב מחסור מוחלט בוויטמין B1 בתרכובת צמחית מזון לתינוקות מתוצרת החברה הגרמנית הומנה, אשר שווקה על-ידי החברה הישראלית רמדיה. הפרשה נחשפה בנובמבר 2003, כאשר של ההרכב הבעייתי של אבקת "רמדיה סופר פורמולה צמחית", שלושה תינוקות נפטרו ו-20 ניזוקו קשות.

השופטת ליה לב און, קיבלה את עסקת הטיעון, מכיוון שלדבריה העובדים פעלו לפי הנהלים ורף הרשלנות שלהם נמוך. "הכישלון היה כישלון מערכתי", קבעה השופטת והוסיפה, כי "לא היתה תורה ונהלים כתובים בנושא", רק בעקבות פרשת רמדיה, שונו הנחיות הפיקוח על מזון תינוקות והוא הוגדר כמזון רגיש.

הורי התינוקות שנפגעו מחו ואמרו כי "בית המשפט נתן פרס לאנשים שהיו אחראיים לבדוק את המזון שנכנס לארץ."

אביה של נטע נטי, כיום בת 8, שנפגעה מהפורמולה של רמדיה, אמר לאחר הדיון "שמונה שנים חיכינו בשביל עונש כזה מגוחך. אין הרבה מה להגיד. העונש שהם קיבלו ואי הרשעתם לא מרתיע, הם יחזרו לעבודה שלהם."

הוא הוסיף ואמר "היום הבאנו את נטע לבית המשפט כדי שהם יראו את הילדה ומה נגרם לה בגלל האוכל, בגללם, הנאשמים אף פעם לא באו לבקר את נטע. אנחנו עכשיו מחכים למשפטם של אנשי רמדיה. מקווים שהם יקבלו עונש חמור יותר, על מנת שדברים כאלו לא יחזרו."

עו"ד עופר בר טל, המייצג כמה מהנאשמים, ברך על החלטת בית המשפט לקבל את עסקת הטיעון ואמר כי הנאשמים עבדו על פי ההנחיות שקיבלו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר