חלם: שר הביטחון הלבנוני בונה את ספינות המלחמה הישראליות

דיווח: שר הביטחון הלבנוני ובני משפחתו מחזיקים בבעלות בחברת הספנות "German Naval Yards Kiel" שבונה עבור חיל הים הישראלי את ספינות הטילים החדשות (חדשות, ארץ)

ספינת מלחמה. ארכיון (צילום: שאטרסטוק)

שר הביטחון הלבנוני ובני משפחתו מחזיקים בבעלות בחברת הספנות "German Naval Yards Kiel" שבונה עבור חיל הים הישראלי את ספינות הטילים החדשות מדגם "סהר 6" בהם יצטייד חיל הים בשנים הקרובות - כך דווח הערב בחדשות 2.

על פי הדיווח, המידע נחשף במכתב ששלח חבר הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני) ליועץ המשפטי לממשלה. על פי הדיווח, המידע הגיע לידי מרגלית במהלך נסיעה לאירופה, במסגרתה נפגש עם מקורות בכירים שחשפו אותו למידע על בעליה האמיתיים של החברה הממוקמת בגרמניה.

מרגלית מאשים בכירים ישראלים כי ידעו על הבעלות הלבנונית ואף סייעו לחברה לטייח לכאורה את העובדה הזו. במכתב ששלח ליועמ"ש נטען כי "במרס 2015, בעיצומה של גיבוש העסקה לרכש הספינות, הופעל לחץ מצד 3 בכירים ישראליים במערכת הביטחון לשנות את שם החברה שאמונה על בניית כלי השיט האסטרטגיים".

במכתב כתב מרגלית כי הופעל לחץ מצד גורמים ישראלים לשנות את שם החברה מ -'Abu Dhabi Mar' ל-'German Naval Yards Kiel', על מנת לנסות להסוות את זהותם של בעלי החברה הנמצאת בשליטתם של האחים ואנשי העסקים הלבנונים איסכנדר ואקראם צפא, המתגוררים באבו דאבי.

במכתב שכתב ליועמ"ש נכתב כי "ממידע שהגיע ללשכתי ועיון בנתוני החברה עולה כי לפחות 94.05% ממניות החברה נמצאות בבעלות חברת 'Privinvest'. בין מחזיקי השליטה בה נמצאת משפחתו של שר הביטחון הלבנוני וסגן רה"מ הלבנוני, סמיר מוקבל, שנמצא בקשרי עבודה וממשק עם הגורמים העוינים ביותר לישראל כמו חיזבאללה ואירן".

"העובדה כי אחד הבעלים של החברה הבונה לישראל את כלי השיט הוא שר הביטחון של מדינה המוגדרת כמדינת אויב ואשר על פי פרסומים משתף פעולה עם ארגון חיזבאללה ועם אירן מעמידה נורת אזהרה ביטחונית", הוסיף מרגלית.

"התקשרות מעין זו באחת מהעסקאות הבטחוניות המשמעותיות ביותר לישראל, מתבצעת בנסיבות בעייתיות, אשר צל כבד מוטל עליהן. לא ייתכן שחברה בבעלות משפחת שר הביטחון הלבנוני בונה את הספינות שאמורות להגן עלינו מאיום רקטי של חיזבאללה וגורמים עוינים נוספים", חותם מרגלית את מכתבו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר