כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

לראשונה מהגירוש חוזרים בחורי ישיבות להתגייס לקרבי באופן פרטני

לראשונה מאז ההתנתקות, חוזרים בחורי-ישיבות דת"ל להתגייס ליחידות הקרביות ולא במסגרות קולקטיביות כאלו או אחרות (צבא וביטחון)

יוני גבאי | כיכר השבת |

לראשונה מאז גירוש היהודים מבתיהם בגוש קטיף וסיום ההתנתקות, חוזרים בחורי ישיבות דתיים לאומיים להתגייס ליחידות הקרביות באופן פרטני ולא במסגרות קולקטיביות כאלו או אחרות, כך נמסר היום לנשיא המדינה שמעון פרס שבא לבקר בבסיס הקליטה והמיון של הצבא ביום הראשון לגיוס החורף של צה"ל, שעיקרו גיוס חיילים לחטיבת גולני.

הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי שנלווה לנשיא אמר כי מדובר במחזור הגיוס בעל רצון הלחימה הגבוה ביותר ובו לראשונה בני ישיבות דתיות לאומיות המתגייסים בימי הגיוס של היחידות ולא בגיוס מרוכז.

ראשי אכ"א הסבירו עוד לנשיא כי מחזור גיוס זה הינו הגיוס המרוכז הסוגר את גיוסם של ילידי שנתון 1991 ומאופיין ברצון הגבוה ביותר מכלל מחזורי הגיוס בעשור האחרון של המתגייסים להתגייס ליחידות לוחמות. כ-76% מכלל הכשירים ליחידות שדה ביקשו לשרת כלוחמים, לעומת 73% בגיוס המקביל במרץ 2009. מדובר בעלייה ממשית של כ-3.5% ברצון לשרת כלוחמים.

בגיוס החדש שהחל הבוקר עתידים להתגייס לצה"ל בנים המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולתפקידי מנהלה. 100% מהמשובצים ליחידות השדה שובצו לאחת משלוש העדיפויות הראשונות שלהם לעומת 88% מהמתגייסים בגיוס מרץ 2009.

אחד מכל שני מתגייסים במחזור הגיוס הנוכחי ביקש בעדיפות ראשונה לשרת בחטיבות חיל הרגלים. 93% מבין המשובצים לחיל השריון ביקשו לשרת במערך הלוחם, 94% מהמתגייסים לחיל ההנדסה ביקשו לשרת כלוחמים; מבין המשובצים לחיל התותחנים התנדבו 76% למערך הלוחם; 76% מבין המשובצים לחיל האיסוף הקרבי ביקשו לשרת כלוחמים ו- 58% מבין המשובצים לנ"מ ביקשו לשרת במערך הלוחם.

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס במהלך ביקורו גם לאיום האיראני על ישראל והדגיש כי "איראן רוצה להשתלט על העולם הערבי ומשתמשת בסכסוך שלנו עם הפלסטינים כתירוץ כדי לכסות על ההבדלים שבין הסונים לשיעים. האיראנים הם הכי אנטי ישראליים והכי אגואיסטיים שיש".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר