שב"כ חושף

חדרו מעזה וגילו בחקירה: איראן מממנת אותנו

שורת מחבלים שחדרו או ניסו לחדור לאחרונה מעזה לשטח ישראל, חשפו בחקירתם בשירות הביטחון הכללי, שלל פרטים מודיעיניים יקרי ערך, שכעת ישראל עושה בהם שימוש (ביטחון)

אלי רוטמן | כיכר השבת |
המחבלים ש"זימרו" מול החוקרים הישראלים (צילום: תקשורת שב"כ)

"איראן מעבירה מימון עבור חמאס למטרת הפעילות האלימה בגזרת הגדר ברצועת עזה. בנוסף, חמאס מעודדת ושולחת מטעמה מפגינים לגזרת הגדר, למטרת פעילות אלימות ופגיעה בתשתיות הביטחון" - כך מגלה היום (שני) שירות הביטחון הכללי.

למסקנה זו הגיעו חוקרי השב"כ, בעקבות מידע שהתקבל מחקירות פלסטינים, שנעצרו לאחר חדירתם מרצועת עזה לישראל.

בנוסף, סלים אבו דאהר (21), שנעצר לפני שבועיים כשחדר לישראל במטרה לשרוף שדות וחורשות, תיאר בחקירתו כיצד פעילי חמאס, לבושים בגדים אזרחים, מספקים חומרי תבערה, גילה שחמאס מממן את שליחת עפיפוני התבערה לעבר שטחי ישראל.

עוד עלה בחקירתו, כי פעילי חמאס מסתובבים בקרב המפגינים האלימים, כשהם לבושים בבגדים אזרחיים ומספקים את הבנזין עבור עפיפוני התבערה, זאת במטרה להצית ולשרוף את השדות בישראל.

נחקר נוסף, אחד מבין שלושה שנתפסו על ידי כוחות צה"ל לאחר שחצו את גדר המערכת לעבר מדינת ישראל לפני כשבוע וחצי, סיפר בחקירתו כיצד חמאס מעודד ילדים ונערים לחצות את הגדר.

לדבריו, פעילי חמאס בלבוש אזרחי מעודדים ילדים לנסות ולחצות את גדר המערכת לצורך גניבת ציוד צה"לי, מה שגרם בין היתר לפציעתו של נער בן 13 לפני שבוע וחצי כשלקח חלק בחדירה לשטח ישראל לשם גניבת מצלמת אבטחה במעבר קרני, מזרחית לעיר עזה.

חדירת מחבלים לישראל (צילום ארכיון: מצלמות האבטחה של קיבוץ צאלים)

חקירה אחרת, של יחיא עיג'לה (19), פעיל חמאס מעזה שנעצר לפני שבועיים כשעשה דרכו לישראל לצורך גניבת מצלמת אבטחה וחיתוך הגדר לאורך רצועת עזה, העלתה את הנתונים הבאים:

חמאס מתדרך את פעיליה לחתוך את הגדר ולגנוב את מצלמות האבטחה על מנת לסייע במשיכתה והפלתה של הגדר וכן לשבש את פעילות צה"ל לקראת "יום הנכבה".

חמאס ברצועה דואג כי הפעילות תשוקף לתקשורת כהתקוממות עממית ולא כפעילות אלימה המובלת על ידי פעיליו.

פעילי החמאס, המוטמעים בין אזרחי רצועת עזה, לוקחים חלק פעיל בפעילויות המחאה האלימות לאורך הגדר בכל ימי השישי, כאשר הפעילים נושאים עמם בקבוקי בנזין, סכין ומספרי ברזל / קאטר גדול.

תפקידי פעילי החמאס בפעילויות אלו הוא לספק צמיגים לאזרחי רצועת עזה ולסייע בהבערתם, במטרה ליצור מסך עשן סמיך ככל שניתן, להתסיס את תושבי הרצועה, במטרה להביא לשכנועם לחדור לתוך שטח ישראל, לסייע בידויי בקבוקי תבערה ולהכין עפיפוני תבערה ומסירתם לפעילים האלימים.

עוד עלה בחקירה זו, כי קיים איסור לפעילי הטרור של חמאס עצמם להתקרב לגדר, מחשש כי ייהרגו או ייתפסו על ידי כוחות צה"ל - אלא אם הגדר נופלת ואז עליהם להיכנס חמושים לישראל בחסות ההמון ולבצע פיגועים.

"מדובר בעדות לניצול הציני של ילדים ואזרחים תמימים על ידי חמאס, תוך סיכון חייהם, לצורכי השחתת וגניבת ציוד ותשתיות אזרחיות וביטחוניות בשטחה הריבוני של מדינת ישראל", מסכם שב"כ, ומתריע: "צה"ל ושירות הביטחון הכללי ימשיכו לפעול באופן נחרץ לסיכול כל ניסיון חדירה לתחומי מדינת ישראל במטרה להגן על ביטחון אזרחי ישראל וריבונותה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר