תחקיר

עמדת האבטחה הוסרה והמחבל יכל לחדור

החדירה לנתיב העשרה יכלה להסתיים באסון קשה, כעת ניטען כי ייתכן ומדובר במחדל אבטחה. לאחרונה הוחלט להסיר עמדת אבטחה בנתיב בו חצה הפלסטיני שהצית חממה (צבא)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
הנוף מנתיב העשרה לכיוון רצועת עזה (צילום: דורון הורביץ, פלאש 90)

מחדל האבטחה הסתיים בנס: כתב הדרום של חברת החדשות, תמיר סטיינמן, דיווח הערב (ראשון) כי בעוד בצה"ל ממשיכים לתחקר את נסיבות אירוע חדירת הפלסטיני סמוך למושב נתיב העשרה בליל שבת ל"החדשות" נודע כי עד לאחרונה הוצבה מול נתיב החדירה של המסתנן המפגע עמדת צה"ל - עמדת תצפית אבטחה והגנה על היישוב נתיב העשרה.

אלא שלאחרונה הוחלט על ידי גורמי הביטחון להסיר את העמדה הזאת ואת נוכחות הלוחמים מה שאולי איפשר למסתנן לחדור לאזור נתיב העשרה באין מפריע דבר שיכל להסתיים באסון כבד.

כזכור, מחבל פלסטיני הצליח לחדור בליל שבת לשטח מדינת ישראל, להצית חממה כקילומטר מבתי היישוב נתיב העשרה, אז הוא נעצר על ידי כוחות הביטחון.

מדובר צה"ל נמסר: "כוחות צה"ל זיהו חשוד שחצה את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. החשוד נעצר והועבר לתחקור כוהב"ט. על החשוד לא נתפס נשק. לאחר תחקיר ראשוני של החשוד בשטח עולה כי ככל הנראה הוא זה שביצע את ההצתה באזור החממות".

עוד עולה מתחקיר כוחות הביטחון, כי המחבל שהה דקות ארוכות (כ-50 דקות) בשטח מדינת ישראל, ובסך הכל חדר לעומק של כ-500 מטרים מקו גדר הגבול. בחלק מזמן זה הפלסטיני לא היה תחת תצפית צה"לית, מאחר שהסתתר בין החממות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחברת החדשות: "שינויים בפריסת סדר הכוחות מתבצעים על בסיס הערכת המצב באותה עת. לא ניתן לפרט אודות פריסת הכוחות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר