בחירת ראיסי

שר הביטחון בני גנץ: "נפני איראן להקצנה"

שר הביטחון, בני גנץ, סייר היום (שלישי) ב"עוצבת חירם" שבגבול לבנון. בטקס הענקת תעודות המערכה ברצועת הביטחון בלבנון, התייחס לבחירת נשיא איראן ואמר כי בחירתו מוכיחה ש"פני איראן להקצנה" (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
גנץ בגבול לבנון (צילום וידאו: טל עוז / משרד הביטחון; תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון )

שר הביטחון, בני גנץ, סייר היום (שלישי) ב"עוצבת חירם" שבגבול לבנון, ביחד עם ראש אגף המבצעים אלוף עודד בסיוק, מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם ומפקד אוגדה 91 תא"ל שלומי בינדר.

במהלך הביקור קיים גנץ הערכת מצב על הזירה הצפונית בדגש על לקחי מבצע "שומר החומות", ערך תצפית על מרחב הגבול והמכשול ולאחר מכן קיבל סקירה על ידי מח"ט 769 אל"ם יהודה ואך וקיים הערכת מצב.

(צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון )

בנוסף, שר הביטחון, בני גנץ, נאם והעניק את תעודות המערכה ברצועת הביטחון בלבנון למוסדות, רשויות, ארגונים וגופים אזרחיים, על הסיוע ללחימה והתגוננות העורף בזמן שהיית צה"ל ברצועת הביטחון, בהשתתפות מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אמיר אשל, חברי הוועדה שבחנה את הענקת אות המערכה ובראשה סמנכ"ל וראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת מר אריה מועלם, ראשי רשויות ומועצות בצפון בהווה ובעבר, מפקדי פיקוד הצפון בתקופת המערכה ונציגי הגופים והארגונים האזרחיים, בחצר תל חי באצבע הגליל.

על המצב בלבנון אמר גנץ: "בעשורים האחרונים מאז סיום המערכה, מדינת ישראל המשיכה להתקדם: בטכנולוגיה, בהיי-טק, בתיירות, בחקלאות. לבנון לעומתה, נכנעה לטרור ונשארה מאחור. אני רואה את המצוקה של אזרחי המדינה היפה הזו, ולא יכול לשכוח את אלפי הפועלים הלבנונים שחצו מדי יום את הגבול להתפרנס, והיו התקווה לעתיד טוב יותר. אני שואל את שכנינו כאן מלבנון- האם לכך פיללתם? לבנון ואזרחיה אינם אויבים של ישראל, זהו חיזבאללה המשרת את האינטרסים של איראן, וכתוצאה מכך פוגע בראש ובראשונה בתושבי לבנון".

(צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון )

על בחירתו של ראיסי לנשיא איראן אמר גנץ כי "השבוע נבחר נשיא חדש לאיראן, בבחירות עם אחוזי ההצבעה הנמוכים מזה 40 שנה, ללא לגיטימציה ציבורית, ובלי שום מסר של תקווה לעמו. "התליין", מאיים קודם כל על אזרחי איראן.

"הצבתו בתפקיד מוכיחה שפני איראן להקצנה, להתפשטות ולהמשך הפיתוח של נשק להשמדה המונית שעלול לאיים על העולם, על יציבות האזור וגם על מדינת ישראל. כל מי שהופך את עצמו לחלק מהגרורה האיראנית, מסתכן, פוגע באזרחיו ופועל נגד האינטרס הלאומי שלו עצמו. ישראל תעמוד איתן ולא תוכל לעבור בשתיקה כשאיום קיומי מרחף מעליה. אנחנו מכינים ונמשיך להכין תכניות כדי למנוע אותו.

(צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון )

"תמיד נשתף מידע, ונחלוק ידע, ונתאם עם ידידותינו ובראשן ארצות הברית. ולצד זאת, תמיד נשמור על זכותנו, יכולתנו, וחובתנו להגן באופן עצמאי על עצמנו. כך היה, כך יהיה".

גנץ בטקס הענקת תעודות המערכה ברצועת הביטחון בלבנון (צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון )
גנץ בטקס הענקת תעודות המערכה ברצועת הביטחון בלבנון (צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון )

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר